ПРО УКУ

Інформація про важливі віхи розвитку університету, управлінську структуру, філії УКУ в світі, а також нормативні документи, які регулюють навчальний процес, викладацьку та наукову діяльність в УКУ

 

Історія, сьогодні, майбутнє

Місія УКУ

Український католицький університет є відкритою академічною спільнотою, яка живе східнохристиянською традицією і виховує провідників суспільства, професіоналів, для служіння в Україні та за її межами – в ім’я слави Божої, спільного блага й людської гідності.

Про місію та візію УКУ 
Пам'ятка про цінності та ідентичність УКУ 
Етос  УКУ 

 

Історія та факти

Український католицький університет успадкував і продовжує наукову діяльність Греко-Католицької Богословської Академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові митрополит Андрей Шептицький, а очолив її перший ректор о. Йосиф Сліпий. Важливі дати в історії університету можна переглянути нижче.

Управління та адміністрація

Органами управління Університету є: Засновник, Президент, Сенат (Наглядова Рада), Ректор, Вчена Рада Університету, загальні збори (конференція) трудового колективу Університету, Великий Канцлер.

Про візію та місію Українського Католицького Університету

Слово Владики Бориса з нагоди інавгурації УКУ в 2002 році

 

Читати далі

Фундації та філії

 

Важливі дати в історії УКУ

1928 рік

Митрополит Андрей Шептицький засновує Греко-католицьку Богословську Академію в Львові

1939

Богословську Академію закрито після приходу радянських військ

1963

Патріарх Йосиф Сліпий засновує Український католицький університету св. Климента Папи ...

1994

З благословення Блаженнішого Мирослава-Івана кардинала Любачівського відновлено Львівську Богословську Академію

1998

Програма з богослов”я отримує міжнародну акредитацію

2001

Папа Іван Павло ІІ благословляє наріжний камінь під будову нового ...

2002

З Благословення Блаженнішого Любомира кардинала Гузара інавгуровано Український католицький університет

2006

УКУ отримує державну акредитацію у Міністерстві освіти та науки України

2010

Початок будівництва нового університетського містечка

2016

Відкриття університетського храму Св. Софії - Премудрості Божої. Інавгурація Київського ...

Будівлі УКУ

Будівлі УКУ розташовані у трьох локаціях Львова. 

Один із корпусів – на вул. Іл.Свєнціцького, 17. Тут діє частина адміністративних відділів університету. Навчаються студенти програм з соціології, соціальної педагогіки, психології. Функціонує Інститут історії Церкви, Інститут психічного здоров’я, Інститут лідерства та управління та ін. 

Будинок Філософсько-богословського факультету був урочисто відкритий у 2006 року і став місцем, де богослов’я як наука вперше здобуває державну акредитацію в Україні. Він розташований на проспекті св. Івана Павла ІІ, 35 а (колишня вул. Хуторівка, район Сихів). Тут навчаються студенти Школи журналістики та комунікацій, Школи права, діє Інститут екуменічних студій, Музей УКУ. 

Університетське містечко розташоване на площі Святої Софії-Премудрості Божої (район вул. Стрийської). На території діє багатофункційний академічний корпус, університетський храм Святої Софії-Премудрості Божої, Центр ім. Митрополита Андрея Шептицького, де працює ректорат та адміністративні відділи, а також розташована інноваційна бібліотека УКУ, частина навчальних аудиторій, конференц-зали, Центр підприємництва та ін. На території кампусу розташовані також два студентські колегіуми, де живуть і проходять формаційну програму студенти УКУ разом з кураторами та друзями з «Емаусу» – центру підтримки людей з особливими потребами. Перший Колегіум названий на честь Патріарха Йосифа Сліпого. Другий – новозбудований відкрили 26 червня 2021 року.