Промови настоятелів з приводу пішої прощі

Настоятель Святопокровської Церкви УПЦ КП Митрофорний Протоєрей Павло Кочкодан:

“Щойно проведене торжество пішої прощі студентської молоді ЛБА до нашого храму старовинним образом ікони “Стрітення Господнє” буде мати велике значення у тому, що духовність домінуватиме в системі вищої освіти й відбуватиметься екуменічне міжконфесійне зближення. Такій зустрічі ми дуже раді, – наші парафіяни з радістю підходили й цілували ікону. Я думаю, що й наша молодь буде бувати в ЛБА, пізніше в УКУ, де також братиме участь в таких моментах зближення: Христос нас кличе до єдності, де всі єдині будуть”.

Настоятель катедрального собору УАПЦ Успення Святої Богородиці о. Ігор Бурмило

“Сьогодні ікона “Стрітення Господнього” й наша спільна молитва благословляє на спасенний і великий шлях духовну школу, яка починає від цієї миті відрахунок своєї славної діяльності. Під склепіннями нашого древнього храму ми вітаємо початок того, що в Львові відкривається і починає діяти Український Католицький Університет, який буде тут між людьми насаджувати великі істини спасенної науки Ісуса Христа. Особливо радо вітаю Вас, – тих, хто буде навчати і навчатися, бо ми стоїмо на місці, яке є джерелом, витоком церковної, духовної богословської освіти в княжому місті Львові. Це буде Вища школа, яку прагнули створити наші брати в часи далекого Середньовіччя, радію з того, що люди, які за це взялися, слідують за Христом: могущі вмістити да вмістять. Тож хай Господь дарує Вам підняти рівень богослов’я серед інших наук так, щоб українці ввійшли в Європу не тільки з негативами, але й що серед нашого народу можуть бути великими й знаними людьми в світі. Як говорив Патріарх Мстислав: “Щасти Вам, Боже на цьому шляху”. Віримо, що в УКУ поєднаються професори як Церкви православної, так і католицької та різноконфесійні студенти, щоб ми єдиною сім’єю прославляли Господа, який усім дає благодаті й ласки”.

Настоятель катедрального собору Успення Пресвятої Богородиці о. Тадеос Ґєворґян (Вірменська Апостольська Церква).

“Слово “освіта” походить від слова “світло”, яке об’єднує й просвічує навколо себе всіх довкруги. У християнському трактуванні – Христос є світлом, тому система освіти України будуть неповноцінною без навчальних закладів, які вивчають богослов’я як академічну науку. Всі конфесії повинні вести між собою екуменічний діалог, а якщо хтось не хоче об’єднуватися, то є радше проблемою цих людей”.

З промови, зверненої до студентів ЛБА о. Марека Ціхуша (Катедральний собор РКЦ Успення Непорочної Діви Марії).

“Зосереджуючись на десятьох заповідях мусимо подивитися на освіту в нашій державі, на те, чим живе наша держава й молодь міста Львова. Зараз,у першу річницю візиту Івана Павла ІІ в Україну необхідно запитати себе: чи використовуємо на сто відстоків усі свої таланти для майбутнього свого міста й країни чи розтрачуємо їх в розвагах? Тепер – у найкращій порі свого життя – студентські роки кожен повинен задуматися над своїм майбутнім та долею країни, щоб бути там, де Тебе прагне Господь Бог бачити. Адже Ти в своїй професії маєш бути найкращим спеціалістом, щоб ніхто до Тебе не дорівнявся. Але чи так буде, якщо Ти вже купуєш свою науку за гроші, чи це має підтвердження у заповідях та словах Івана Павла ІІ?! Вам треба йти проти несправедливості, не давати можливості для легкого й несправедливого заробітку й обману, треба думати про своїх майбутніх клієнтів й людей, яких зустрінеш у майбутньому: вони не думатимуть про дипломи чи добрих оцінок, а лише на знання, – те, що Ти можеш їм передати, тим, яким будеш лікарем, будівничим чи богословом. Це дорога проти течії суспільства та переконання, однак єдина на шляху до спасіння”.