Виступ Кардинала Торана

Мій візит в Україну є мотивований річницею візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну.

Усвідомлюю, що не всі знають яку функцію я виконую у Ватикані, бо мене звикли називати міністром закордонних справ або секретарем Ватикану в відносинах між державами. Однак обидва титули є помилковими, – я є представником не Ватикану, але святого престолу і не є міністром закордонних справ. Ми застосовуємо цей дипломатичний інструмент тільки для того, щоб допомогти або оборонити (коли це необхідно) помісні церкви. Ще раз наголошую: посада – це тільки інструмент.

На сьогодні Cвятіший престол має дипломатичні зв’язки зі 173 країнами. В такий спосіб Святіший Отець виконує свою місію не тільки як пастир Універсальної Церкви, але й морально підтримуючи регіони, які цього потребують. У цьому контексті мене запросив міністр закордонних справ України Анатолій Зленко. Я мав зустрічі з Президентом України, з головою Львівської обласної держадміністрації, під час яких пригадали деякі проблеми, можливо, навіть зовсім незначні, які треба вирішити в міждержавних стосунках, щоб надалі підтримувати дружні стосунки. Я помітив з їхнього боку велике бажання й очікування тієї допомоги від церков. Вони є переконані в тому, що без християнських цінностей не може бути демократії. Я розглядаю саме в такому контексті відкриття Українського Католицького Університету, який має завдання: впроваджувати в щоденне життя християнські цінності. У Ватикані маємо багато різних інститутів, шкіл, університетів і це повинно бути центром виховання добрих християн для служіння держави.

Своїм візитом хочу заохотити Вас бути добрими християнами, які б вносили християнський гуманізм у суспільства. Під час візиту переконався, що Україна ідентифікує себе з християнством, що стало спонукою і допомогло витерпіти всі переслідування радянської влади. Перед тим як приїхати до Вас я прочитав всі промови Святійшого Отця, які він мав тут на Українській землі і мене дуже вразила одна цитата Тараса Шевченка: “Тільки у своїй хаті своя правда, своя воля”. Якраз в цьому посланні є все необхідне щоб в Україні християнізувалося суспільство.