Відкриття нового будинку філософсько-богословського факультету

17 вересня 2006 року відкрили й освятили нове приміщення філософсько-богословського факультету УКУ.

Урочисте посвячення розпочалося Архієрейською Божественною Літургією, яку в церкві Львівської Духовної семінарії Святого Духа відслужив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Великий канцлер УКУ. З Верховним Архієпископом Києво-Галицьким співслужили майже всі владики Синоду єпископів УГКЦ, який цими днями працює у Львові, та духовенство.

Після Богослужіння спільнота УКУ разом із владиками й численними гостями, серед яких були мер міста Львова Андрій Садовий, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, представники міжнародних фондів «Церква в потребі» та «Реновабіс», Української Католицької Освітньої Фундації, Львівського Національного університету ім. Івана Франка й інших достойних інституцій, взяли участь у Чині освячення нового «храму премудрості». У приміщенні, куди відтепер переїде філософсько-богословський факультет УКУ, владики й священики прочитали молитви на освячення дому й окропили його свяченою водою. Завершилося свято театральним дійством на тему духовних пошуків людини, яка, будучи монахом, раптом втратила віру, і шляхів, що ними Господь являє їй Себе. Постановку здійснили студенти філософсько-богословського факультету спільно з акторами театру ім. Леся Курбаса та духовим квінтетом «Леобраз».

Цього дня було чимало сказано про значення нового навчального об’єкта, що з’явився на академічній карті міста. Його підкреслили у своїх вітаннях Святіший Отець Венедикт XVI та Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Іван Юрковіч. А Блаженніший Любомир Кардинал Гузар звернувся насамперед до екуменічної ролі цього осередку богословської думки в Україні. «Ми знаємо різного роду поділи, – сказав Предстоятель УГКЦ. – Але найбільш прикрий, болючий – це поділ між християнами, який є і в нашій державі. Досвід наш гіркий. Навіть десятиліття переслідування не зблизили нас… Однак ми маємо підставу для надії, що це може статися». Подарувати єдність може тільки Господь, і, як вважає Блаженніший Любомир, саме цей філософсько-богословський факультет – інституція за своєю природою наукова, є таким провідником, через який на Церкву сходитиме Божа благодать, що зможе об’єднати всіх. Адже саме тут сходяться в одне місце богословські сили всієї Церкви, що робить факультет та УКУ загалом надзвичайно потужним і потенційним богословським центром в Україні.

Мер Львова Андрій Садовий пов’язав урочистості з 750-річним ювілеєм міста, який святкуватимемо наприкінці вересня. На його думку, поява нового, настільки вишуканого філософсько-богословського центру є чи не найзнаменнішою подією ювілейного для Львова року. «Католицькка освіта завжди була однією з найсильніших у світі. Таким чином ми долучаємося до світової спільноти католицьких університетів, – сказав пан Cадовий. – Я дякую Богові, що цей університет розвивається саме в нашому місті».

Пан Марко Томашек, який представляв на урочистостях організацію «Церква в потребі», історичну генезу події відніс аж до часів Берестейської унії. «Я бачу відкриття цього будинку як здійснення мрій ще Берестейської унії. Бо однією з важливих причин цієї унії була та, що владики хотіли підняти рівень знань духовенства, – говорить пан Томашек. –Наука визначає наші зв’язки з іншими Церквами. І саме тому цей факультет служитиме людям, Богові, я б навіть сказав – служитиме добробуту України».