Новини вченої ради від 6 квітня 2016 (позачергове засідання)
6 квітня 2016 року відбулося позачергове засідання Вченої ради УКУ, на якому було розглянуто важливі питання академічного розвитку Університету.
Вчена рада затвердила концепцію магістерської програми з права з фокусом на правах людини, яку представив Іван Городиський, директор Центру верховенства права УКУ, і доручила проектній групі підготувати відповідну ліцензійну справу. Метою програми є вишкіл висококваліфікованих правників, зі спеціальною підготовкою в сфері захисту прав людини, із необхідними знаннями та ціннісними стандартами, з одночасним переосмисленням концепції прав людини в третьому тисячолітті крізь призму соціального вчення Католицької Церкви. Випускники програми зможуть працювати в трьох сферах: приватна юридична практика, діяльність офіційних інституцій та неурядовий сектор на національному, європейському та міжнародному рівнях. Студенти проходитимуть шеститижневе професійне стажування у юридичних компаніях, офіційних інституціях та неурядових організаціях в Україні та закордоном. Заплановано ознайомчі візити студентів до міжнародних організацій та інституцій із прав людини в Женеві, Страсбурзі тощо. В рамках програми планується вивчати загальні предмети, присвячені сучасним аспектам захисту прав людини (міжнародне право прав людини, європейське право прав людини); особливості захисту прав людини в окремих суспільних сферах (бізнес-середовище, захист довкілля тощо); права людини в практиці міжнародних органів та організацій (ООН, ЄС, ОБСЄ, Європейський суд з прав людини і т.п.); богословські, філософські, політичні та етичні проблеми прав людини.
Вчена рада УКУ також затвердила концепції магістерських програм з фізичної терапії і ерготерапії, які представив Володимир Голик, академічний директор Школи реабілітаційної медицини УКУ, і доручила проектним групам підготувати ліцензійну справу за спеціальністю “Фізична реабілітація”. Програми підготовки фізичних терапевтів і ерготерапевтів зорієнтовані не лише на сучасні світові стандарти в галузі реабілітаційної медицини, а й враховуватимуть актуальну ситуацію в нашій країні. Поряд з поглибленим вивченням проблем порушень глобальних моторних функцій, в центрі уваги програм також перебуватимуть питання відновлення повсякденної активності, освітніх можливостей та соціалізації осіб з обмеженнями життєдіяльності внаслідок травм, захворювань та вроджених вад розвитку. Відкриття навчальних програм за спеціальністю «Фізична реабілітація» відповідає місії та покликанню УКУ, як університету, який намагається всіма можливими засобами (просвітницькою діяльністю, доступними будинками, видавничою діяльністю, тощо) інтегрувати в суспільство людей з особливими потребами та докорінно змінити ставлення до них з боку загалу на основі визнання Богом даної гідності людської особи. Відкриття програм підготовки фізичних терапевтів і ерготерапевтів наблизить УКУ до створення нового факультету наук про здоров’я, який охоплюватиме освітні програми у сфері соціальної роботи, психічного здоров’я і клінічної психології, фізичної реабілітації, громадського здоров’я і біоетики.
Наступне засідання Вченої ради УКУ відбудеться 14 квітня 2016 року.