Міжнародна наукова конференція, присвячена Замойському собору Київської митрополії – UCU Міжнародна наукова конференція, присвячена Замойському собору Київської митрополії - UCU

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Міжнародна наукова конференція, присвячена Замойському собору Київської митрополії

9 November - 10 November

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Український католицький університет, Папський східний інститут та Католицький університет Америки за підтримки Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів запрошують на Міжнародну наукову конференцію до 300-ліття Замойського провінційного собору «Кодифікуючи традицію: Замойський собор Київської митрополії (канонічні джерела, унійне богослов’я та культурно-релігійна програма)», яка відбудеться 9-10 листопада у Папському східному інституті в Римі, і до якого можна буде долучитися онлайн («Живе телебачення»).

Конференція відбуватиметься під патронатом Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, та за участі дослідників з України, Австрії, Італії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, США та Угорщини.

«У 2020 році минуло 300 років від того часу, коли в сучасному польському місті Замостя упродовж 26 серпня – 17 вересня 1720 р. проходив знаменитий собор Київської унійної митрополії, що зібрав майже 150 представників українсько-білоруської духовної еліти на чолі з митрополитом Левом (Кишкою). Цей другий в історії Унійної Церкви провінційний собор відбувався в епоху розквіту культури бароко і поширення ідей Просвітництва, невдовзі після підпорядкування в 1686 р. Київської православної митрополії Московському патріархату та поразки Івана Мазепи під Полтавою 1709 р.

Замойський собор – уперше з часів Берестейської унії, запропонував широку єрархічну програму реформування організаційних і пастирських структур Руської Церкви, що перебувала в єдності з Римським Апостольським престолом. Іншим завданням собору 1720 р. стала рецепція тогочасного римського канонічного права і посттридентського богословʼя та пошуки діалогічної рівноваги між католицькою ідентичністю Київської унійної митрополії та її слов’янсько-візантійською (передовсім літургійною) спадщиною. Аж до кінця XIX ст. рішення владик у Замості визначали тотожність Греко-Католицької Церкви та її душпастирські засади інкультурації Слова Божого для величезних просторів Східної й Центрально-Східної Європи, де впродовж XX ст. на руїнах колишніх імперій і тоталітарних режимів постали незалежні Білорусь, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія та Україна».

професор Ігор Скочиляс

Завантажити Програму конференції: українськоюанглійською.

До конференції можна долучитися онлайн: «Живе телебачення» або зареєструватися для отримання лінку.

Години у програмі вказані за часовим поясом GMT+2.

Деталі за посиланням.