Християнин не повинен боятися відповідальності, – наголосили на відкритті Сьомого Екуменічного соціального тижня
29 вересня у сесійній залі Львівської обласної ради розпочалася академічна конференція «Відповідальність християнина у сучасному суспільстві» у межах Сьомого Екуменічного соціального тижня.
За традицією, захід розпочався екуменічною молитвою за мир в Україні. Учасники конференції закликали українців до єдності та наголосили, що усі ми відповідальні за майбутнє України, а також висловили сподівання на створення в майбутньому єдиної Помісної церкви.
Особливий наголос конференції полягав на висвітлинні питань пов’язаних з порушенням прав людей на окупованих територіях. Голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров проаналізував стан дотримання прав людини в Україні: «Затримання людей і застосування насильства стали буденним явищем у зоні АТО, це призвело до зростання ненависті серед населення і навіть озвіріння військових з обох боків протистояння. Це несе великі небезпеки у майбутньому».
Радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, на конференції виступила з доповіддю «Актуальні аспекти забезпечення принципу верховенства права та екуменізму на сучасному етапі розвитку України», в якій зазначила, що в своїй глибині українське законодавство не базується на християнських цінностях, здебільшого це просвітницькі, часом атеїстичні ідеали. «Нам пора дуже уважно слухати Церкву, прислухатись до ідей, які вона сповідує. Християнські цінності мають лягти в основу верховенства права та розвитку правої та суспільних систем в Україні», – стверджує радник Президента.
Професор богослов’я Оксфордського університетуГрехем Ворд на конференції виступив із доповіддю «Царство Боже: інша сторона сектантства», в якій, базуючись на досвіді Великобританії, розповів про небезпеку мультикультуралізму. «Світська державна структура Великобританії є напрочуд вразливою. Вона значно спрощує структури різноманітних національних культур та релігійних віросповідань, практично нівелюючи їх вчення», – зазначив професор.
Завершив конференцію доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету Ігор Тодоров, який виступив із актуальною доповіддю «Соціально-політичний вимір ціннісних орієнтацій сучасного Донбасу», у якій професор окреслив суспільні настрої Донбасу та причини, які їх формували. «Донецьк був втрачений тоді, коли мовчазна більшість сподівалась, що все вирішиться само по собі. Але я залишаюсь оптимістом і сподіваюсь, що молодь змінить ситуацію на краще», – підсумував доповідач.