UCU
UAУКРАЇНСЬКОЮ
  • International
  • Admission
  • Academics
  • Research
  • Campus life
  • About UCU
  • Covid-19
  • support us
  • Vacancies
  • Home
  • Новини
  • Владика Борис: УГКЦ є дуже важливою складовою громадянського…
BACK
  • SHARE:

Владика Борис: УГКЦ є дуже важливою складовою громадянського суспільства в Україні

Wednesday, 26 September, 2012

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Представники духовенства та миряни різних християнських церков 26 вересня в рамках 5-го Екуменічного соціального тижня обговорювали за круглим столом дискусійні питання ролі Церков у формуванні громадянського суспільства.

Доповідачами круглого столу були владика Борис (Ґудзяк), ректор УКУ; о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ; протодиякон Іоан Діденко, Голова відділу благодійності Києвської єпархії УПЦ, директор Благодійного фонду «Віра. Надія. Любов»; владика Філарет (Кучеров) УПЦ МП.

Владика Борис (Ґудзяк) так пояснив роль УГКЦ у розвитку громадянського суспільства: «Сьогодні УГКЦ є дуже важливою складовою громадянського суспільства в Україні. І вона має колосальний потенціал. Потенціал є у молодому поколінні, яке більшою чи меншою мірою не має багажу минулого. І роль греко-католиків у розвитку громадянського суспільства залежить від розумного використання цього потенціалу», – сказав єпископ.

Владика Філарет (Кучеров) зазначив: «Ми досить часто можемо почути критику на адресу Церкви щодо стосунків з державою, ніби-то Церква стає державною інституцією. Але цих стосунків неможливо вибудовувати поза суспільством і Церква ніколи не зможе морально впливати на суспільство поки не буде мати державної підтримки. Треба вибудовувати такі відносини між Церквою і державою, у яких Церква була б свобідною. Адже якщо вона сьогодні не буде впливати на суспільство, то ми не зможемо бачити гарні плоди діяльності нашої держави», – зазначив владика Філарет (Кучеров.

Підсумував розмову за круглим столом голова комісії сприяння єдності між християнами УГКЦ о. Ігор Шабан. Він зокрема зазначив, що важливим є розуміння церквами свободи, та відповідальності, а також як ці якості вони плекатимуть.

Прес-служба ЕСТ

Mail

Digest of events and news

Get the weekly newsletter of UCU events and news in your mailbox

You will be interested

Tuesday, 1 March, 2022
DEPUTINIZATION of the world has also become part of our...
Tuesday, 1 March, 2022
How can you help Ukraine?
Tuesday, 1 March, 2022
UCU student projects
Tuesday, 1 March, 2022
World prayer for peace in Ukraine
Tuesday, 1 March, 2022
We will conquer with the power of love
SUPPORT US BECOME A STUDENT
We are in social networks:
Main menu
  • International
  • Admission
  • Academics
  • Research
  • Campus life
  • About UCU
Admission
  • Faculties
  • For international students
  • For international faculty
  • Summer schools
  • CMS UCU
  • Services
About UCU
  • Leadership
  • Official information
  • A to Z Index
  • Careers
  • Contacts
UCU

UCU Rector's Office
Tel:
+38 (067) 240-99-44

Secretariat of UCU
Sventsitsky str., 17
Lviv city, 79011

Secretariat of UCU
Tel.: +38 (032) 240-99-40
Email: [email protected]

All Rights Reserved © 2022 Ukrainian Catholic University

Made by Qubstudio