Q&A

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

 

 • На який термін обирають ректора? 

Вибори на заміщення посади ректора УКУ відбудуться 25 червня 2021 року. Ректора Університету обирають шляхом таємного голосування, на основі конкурсу терміном на п’ять років. Першим ректором відновленої ЛБА був о. Михайло Димид. У 2000 році його наступником став о. Борис Ґудзяк, якого у 2002 році рішенням Фонду св. Климентія було призначено на посаду першого ректора УКУ. Отець Богдан Прах перейняв відповідальність за Університет у вересні 2013 року після призначення владики Бориса Ґудзяка на служіння в Паризькій єпархії святого Володимира Великого. Владика Борис Ґудзяк став головою Сенату (Наглядової ради) і Президентом УКУ.

 

 • Хто обирає ректора? 

Ректора обирає Сенат (Наглядова рада) УКУ.
Хто входить до складу Сенату, ви можете дізнатися за посиланням

 

 • Як взяти участь у виборах ректора УКУ?

Після  оголошення про заміщення посади ректора, кандидати мають подати необхідний пакет документів протягом місяця, цього разу – до 15 квітня 2021 року. Для участі в конкурсі претенденти також підписують Зобов’язання дотримуватися етичних принципів проведення виборів ректора Університету та Етичного кодексу Університету.

Документи потрібно надіслати на електронну скриньку Номінаційного комітету [email protected], а оригінали подати до 15 квітня 2021 року за адресою: м. Львів, вул. І. Свєнціцького, 17, відділ управління персоналом (к.212).

 

 • Хто займається пошуком кандидатів та організацією виборів?

Для пошуку кандидатів і проведення конкурсу Сенат УКУ створює Номінаційний комітет. 

Номінаційний комітет організовує представлення кандидатами своїх програм на засіданнях Ректорату і Вченої ради УКУ, які за результатами зустрічей з кандидатами подають свої рекомендації Номінаційному комітету для розгляду Сенатом. 

Після зустрічей із кандидатами Номінаційний комітет передає свої висновки, а також рекомендації Ректорату і Вченої ради УКУ Президентові УКУ. Саме він виносить на розгляд Сенату кандидатуру на посаду ректора, попередньо представивши її Великому Канцлеру УКУ. Президент має право вносити одну чи більше кандидатур, запропонованих Номінаційним комітетом.

 

 • Які основні етапи підготовки до виборів?

До 25.04.2021 Номінаційний комітет письмово повідомляє всіх претендентів, які вчасно подали документи для участі в конкурсі і відповідають кваліфікаційним вимогам, про прийняте рішення щодо їхніх кандидатур.

До 15.06.2021 Розміщення номінаційним комітетом виборчих програм кандидатів на офіційному сайті УКУ.

З 27.04.2021 по 25.05.2021 Організація представлення кандидатами своїх програм на засіданнях Ректорату і Вченої ради УКУ. Вчена рада і Ректорат подають свої рекомендації Сенату.

25.05.2021 Номінаційний комітет передає Президентові свої висновки, рекомендації Ректорату і Вченої ради УКУ.

06.06.2021 Президент представляє Великому Канцлеру кандидатури на посаду ректора, яких він обрав для розгляду Сенатом.

До 22.06.2021 Президент вносить кандидатуру/и на посаду ректора на розгляд Сенату через Номінаційний комітет.

25.06.2021 Вибори ректора на засіданні Сенату. 

 

 • Коли будуть оголошені результати виборів? 

26 червня 2021 результати виборів будуть оприлюднені на сайті УКУ (протягом 24 годин після складення протоколу про результати голосування).

 

 • Які є вимоги до кандидата на посаду ректора УКУ? 

УКУ шукає надихаючого лідера, який готовий жертовно служити своїм колегам – студентам, викладачам і працівникам, а також берегти, плекати та примножувати «зусилля і прагнення Української Греко-Католицької Церкви та українських науковців творити заклад вищої освіти, який би виростав на ґрунті християнської духовності, культури та світогляду і був би освітнім та науковим центром світового значення, а також місцем екуменічного діалогу й порозуміння в Україні».

Особи, котрі претендують на посаду ректора УКУ повинні:

– відповідати християнському етосу, моральним і світоглядним засадам діяльності Університету;

– володіти лідерськими та управлінськими навичками, необхідними для управління в університетському середовищі;

– володіти знаннями і навичками зі стратегічного планування, публічного представництва та фандрейзингу для формування мережі підтримки й залучення фінансування на діяльність і розвиток Університету;

– мати досвід діяльності в структурах Католицької Церкви, розуміти специфіку релігійної ситуації в Україні та діяльності Католицької Церкви в Україні, мати довіру та авторитет в церковному середовищі;

– мати досвід міжнародної діяльності і наявності міжнародних контактів, які він/вона вона спроможні залучити і використати для розвитку Університету;

Детальний перелік професійних вимог до посади ректора УКУ визначено тут

 

 • Що таке профіль ректора УКУ?

Профіль ректора УКУ – це документ, який визначає ключові особисті і професійні якості особи, яка очолює університет та бере на себе відповідальність за реалізацію університетської місії та стратегії, практикує лідерство служіння разом із академічною спільнотою студентів, викладачів та працівників. 

 

 • Які особисті якості є ключовими для керівника/ректора УКУ?

Особисті якості (Профіль) ректора УКУ

1. Ректор УКУ – це духовний лідер і моральний авторитет, який своїм життям складає свідчення християнських цінностей, що становлять основу світоглядних засад УКУ.

2. Ректор УКУ – це управлінець, який приймає рішення на основі відповідальності, відкритості, солідарності, довіри і життєстійкості. 

3. Ректор УКУ –  це новатор, який завжди готовий боротися з перешкодами і невдачами, експериментувати, ризикувати та постійно «зазирати у майбутнє».

4. Ректор УКУ – це дипломат, який вміє розв’язувати конфлікти, з повагою ставиться до очікувань людей, вміло поєднує націленість на вирішення задач з увагою до особистих потреб працівників, цінує і будує міцну спільноту завдяки взаємодії та комунікації.

5. Ректор УКУ – це наставник, який вміє навчати і розвивати підлеглих, удосконалювати їхні уміння і навички. Для цього завжди знаходить час, не шкодує зусиль та енергії.

6. Ректор УКУ – це агент змін, який розуміє потреби у змінах, вміє уважно слухати, колегіально обговорює і впроваджує зміни з відповідальністю за результат.

7. Ректор УКУ – це мотиватор, який вміє впливати на спільноту, взаємодіяти з колегами. Спілкування з колегами дає можливість апробувати свої рішення та підходи, діяти більш впевнено і розсудливо. Він може інтегрувати всіх потрібних виконавців для ефективного досягнення цілей. 

8. Ректор УКУ – це винахідник, який до вирішення професійних завдань підходить творчо, є винахідливим, уміє впроваджувати інновації, висуває нові ідеї, підштовхує до цього інших. 

9. Ректор УКУ – це адміністратор, оскільки обґрунтоване, кваліфіковане і базоване на даних управлінське рішення вимагає від нього відповідних адміністративних навичок з вирішення проблем. Робити це він має раціонально, виважено, використовуючи різні методи і прийоми: обробки та аналізу інформації, проведення нарад, експертних оцінок, опитувань.

10.  Ректор УКУ – це приклад служіння, адже для ректора УКУ важливо уміти бачити світ очима інших, бути прикладом служіння для інших, бути патріотом, мати особисту гідність та стояти на сторожі Богом даної гідності людини.

 

 • На яких основних принципах побудований етичний кодекс УКУ? 

Метою Етичного кодексу є визначення та окреслення засадничих принципів і цінностей, якими керується Університет у своєму розвиткові та у формуванні академічної культури, що базується на католицькій ідентичності.

Основні принципи, на яких побудований етичний кодекс УКУ – це: 

 • католицька ідентичність
 • 3С: свідчити, спілкуватися, служити
 • 2М: мученики і марґіналізовані

Більше за посиланням