Слово Президента УКУ

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

БУТИ РЕКТОРОМ: СЛУЖИТИ І СПІЛКУВАТИСЯ!

Слово Президента УКУ щодо виборів ректора Університету

Наприкінці червня цього року добігає кінця перша каденція о. Богдана Праха на посаді Ректора УКУ. Згідно із Статутом Університету, сьогодні Сенат УКУ оголошує вибори ректора, які відбудуться 25 червня на засіданні Сенату.

Отець Богдан перейняв відповідальність за Університет у вересні 2013 року після мого призначення на служіння в Паризькій єпархії святого Володимира Великого. Це відбувалося в кризових умовах, коли режим Януковича намагався закрити УКУ. Одним з перших випробувань для нового ректора і очолюваної ним академічної спільноти стали незабутні події Революції Гідності. А потім довелося якийсь час все ще працювати в умовах нереформованого освітнього законодавства, яке обмежувало можливість для о. Богдана стати за титулом повноцінним ректором. Тож три роки о. Богдан віддав УКУ як в.о. ректора і вже майже п’ять років як ректор.

За час ректорства о. Богдана наш Університет виріс майже утричі, звів сучасне університетське містечко, став місцем сили і росту для найкращих вступників у країні, розширив коло приятелів і партнерів, здобув повну міжнародну акредитацію для філософсько-богословського факультету, започаткував дослідницьку програму “Київське християнство”, поглибив взаємодію з іншими церковними структурами. Всього зробленого не перелічити.

В розмовах зі мною о. Богдан завжди підкреслює, що це все передусім заслуга команди, всієї спільноти. Я щиро вдячний студентам, викладачам і працівникам за надану вами підтримку, за відданість і любов до УКУ попри всі виклики і кризи.

Президент УКУ владика Борис Ґудзяк

Для мене ж особисто дуже важливо, що при стрімкому кількісному рості УКУ під проводом о. Богдана зумів зберегти і розвинути вірність засадничим принципам 2М+3С, дух спільнотності, стиль стартапу, гостинність і солідарність, гнучкість і принциповість, відкритість до нового і вірність традиції. Університет розвивається, є живим. Найважливіше, УКУ під його керівництвом розвивається як спільнота і простір, де можна пізнавати духовне життя, свідомо зустрічатися з Богом, вчитися бути цілісною людиною.

Особливу увагу під час свого ректорства о. Богдан приділяв розбудові довірливих і продуктивних стосунків з іншими церковними інституціями. Поряд з академічною підготовкою семінаристів і вишколом катехитів, Університет під проводом о. Богдана проводить всеукраїнські заходи для вивчення і поширення духовної спадщини митрополита Андрея Шептицького і патріарха Йосифа Сліпого, знайомить українську публіку з малознаними сторінками підпілля УГКЦ та її боротьби за легалізацію, займається поглибленням і переосмисленням особливої ідентичності УГКЦ шляхом дослідження історії, богослов’я і культури київського християнства, занурюється на запит Синоду Єпископів у теми цілісної екології людини і захисту гідності дітей і вразливих осіб, тісно співпрацює з різними патріаршими комісіями у важливих ініціативах.

З довірою до Бога і з вірою у власні сили УКУ розпочав впровадження нової Стратегії розвитку до 2025 року “Університет, який служить”. На нас чекає багато цікавих проектів, завдяки яким УКУ зможе якнайкраще виконувати своє покликання та послужити Богові і людям в Україні та світі.

Отець Богдан Прах належить до лідерів служіння, готових відкласти свої улюблені заняття, щоб творити нагоди для інших, щоб будувати спільний простір для спілкування і взаємного обміну дарами. Він є людиною молитви, з якої випливає його постава до найскладніших питань нашого з вами життя і його дія для добра всієї спільноти. Я особисто вдячний о. Богдану за не одну влучну пораду в складних ситуаціях, з якими довелося мені зіткнутися вже під час мого єпископського служіння. Особливо мене вражає здатність о. Ректора зберігати погідність духу, його любов до людей і радість від спілкування з ними, спроможність підносити інших на дусі своїм гумором і життєствердним настроєм.

о. Богдан Прах та владика Борис Ґудзяк

Наш Сенат дуже високо оцінює провід о. Богдана Праха в УКУ. Я радий і щиро вдячний, що він прийняв рішення зголоситися на конкурс на наступний термін. В умовах випробувань, з якими УКУ доведеться мати до діла в найближчі роки внаслідок пандемії та світової економічної кризи, на мою думку, о. Богдан є тим лідером, який здатен забезпечити життєстійкість університетської спільноти. Зрештою, наш ректор зберігає фізичну дисципліну і спортивний режим здоров’я, що дозволяє йому працювати ефективно на довгу дистанцію!

Отець Богдан любить УКУ і, за умови підтримки від Сенату та нашої академічної спільноти на червневих виборах Ректора, впевнений, він із вдячністю і радістю зможе повести наш Університет в наступне кількарічне паломництво «від слави до слави».

+ Борис (Ґудзяк)

архиєпископ-митрополит Філадельфійський

президент Українського католицького університету