Діалог студентів – українців та євреїв
- Четвер, 18 Квітня, 2002
У Львівській Богословській Академії відбулася зустріч між студентами українцями та євреями. Українська сторона була представлена Львівською Богословською Академією, єврейська – студентами Національного університету ім. Т. Шевченка, Києво-Могилянської Академії, Соломонового Університету, Міжнародного християнського університету, які є членами київського єврейського товариства “Гілель”. На зустрічі йшлося про різні аспекти українсько-єврейських взаємин. Молоді люди старалися дати відповіді на складні питання, поставлені історією і сучасними реаліями у світі. У малих групах студенти обговорювали питання антисемітизму, християнсько-юдейських взаємин, культурної спадщини народів і спільної перед нею відповідальності.
Ініціатором цього студентського діалогу стала викладач Соломонового Університету, гостьовий професор Львівської Богословської Академії д-р Бренда Браш. Перед учасниками діалогу виступив ректор Львівської Богословської Академії о. д-р Борис Ґудзяк. Зокрема він поділився своїми спогадами з періоду свого навчання у школі, коли він близько приятелював саме з євреями. Відносячись цим спогадом до студентської зустрічі в ЛБА він зокрема сказав: “Спілкування в юних роках допомагає долати стереотипи в дорослому віці. Тому то ваша зустріч дуже важлива для України сьогоднішньої і майбутньої.”
Учасники зустрічі висловили побажання продовжити розпочатий у Львівській Богословській Академії діалог. Наступну зустріч заплановано провести у Києві. Якщо у Львові йшлося про українсько-єврейські взаємини, то у Києві мова йтиме про різні аспекти пов’язані із християнсько-юдейськими взаєминами.
“Молодь має чудову здатність жити майбутнім, залишаючи пережитки минулого для попередніх поколінь,- говорить студентка Львівської Богословської Академії Мар’яна Гнип. – Саме тому перед нами, молодими християнами та євреями, стоїть надзвичайне завдання: відкрити нову сторінку у єврейсько-українських стосунках ХХІ століття. А зламати накинуті нам історією стереотипи ксенофобії можливо лише повністю відкрившись одне до одного.”
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку