До теорії та практики капеланства в Україні
- Вівторок, 17 Грудня, 2002
Як покращити роботу капеланів у лікарнях, університетах, школах, тюрмах йшлося на нараді капеланів, яка відбулася 16 грудня в Українському Католицькому Університеті. У нараді взяли участь владика Ігор Возняк, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, капелани, а також всі ті, хто свого часу виконував обов’язки капеланів, чи допомагав капеланам у їхній праці.
Минулоріч Блаженніший Любомир (Гузар) рекомендував ректорату УКУ розробити навчальні програми для капеланів. Понеділкова зустріч в УКУ відбулася як відповідь на це завдання Глави Церкви, а також як відповідь на чисельні труднощі, що виникають у служінні капеланів в Україні. На нараді було створено координаційну групу капеланів, до якої увійшло п’ять представників від кожної галузі капеланства (лікарні, вищі навчальні заклади, тюрми і т.д.). “Було висловлено загальне побажання, щоб капеланство перестало бути лише додатковим навантаженням для священиків, – говорить о. д-р Михайло Квятковський, віце-ректор УКУ. – Адже, як правило, капеланами є священики, які мають ще обов’язки на парафіях. Це, вочевидь, не сприяє їхній праці”.
Львівщина на сьогодні – єдина область в Україні, де запроваджено інститут капеланства в університетах. У 1999 році рада ректорів ВНЗ Західного регіону прийняла запропоновану УГКЦ модель праці капелана, яку потім затвердило Міністерство освіти та науки України. “На сьогодні відсутня законодавча база академічного капеланства, тому ректори бояться “впускати” священиків у заклади освіти, – розповідає Голова Патріаршої комісії у справах молоді о. Йосиф Мілян. – Греко-католики не хочуть бути єдиними капеланами, а лише бути присутніми в університеті до диспозиції студентів. Ми не вимагаємо зарплати чи впровадження релігійних викладів”.
На нараді йшлося про організацію капеланства у Львівській Архиєпархії. Цим досвідом пізніше зможуть скористатися інші єпархії України.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку