Досліджуючи український контекст об’єднаної пограниччями Європи
- Вівторок, 29 Жовтня, 2002
29 жовтня у Львівському національному університеті “Львівська політехніка” відбулася міжнародна студентська конференція “Границі та пограниччя в процесі формування Європи на прикладі України. Історія та майбутнє”. У конференції взяли участь близько сімдесяти студентів з України та дев’яносто чотири студенти Європейського коледжу, що представляють 27 європейських національностей. Конференція відбулась у рамках навчальної програми Європейського Коледжу “Шляхом Карпат 2002″. Співорганізаторами конференції виступили Львівський Національний Університет ім. І. Франка та Український Католицький Університет.
Перед міжнародною студентської аудиторією з доповідями виступили професор Гарвардського університету Ігор Шевченко, професор Європейського коледжу Єжи Клочковський, професор Європейського коледжу Броніслав Ґеремек, директор Інституту історичних досліджень ЛНУ, професор Ярослав Грицак.
” Мета конференції – дослідити зв’язок України з Європою з огляду на історичну спадщину та перспективи розбудови європейського дому “, – говорить керівник навчальної частини Європейського коледжу Микола Довгiлєвіч.
Європейський коледж був заснований у 1949 році в Брюгге (Бельгія) на підставі постанови Гаазького Конгресу 1948 року як одна з перших інституцій об’єднаної Європи – поряд з Радою Європи та Європейським рухом. У рамках програми післядипломного навчання випускники реномованих європейських університетів готувалися там до прийняття викликів, пов’язаних з процесом об’єднання повоєнної Європи. У 1992 р. Європейський Коледж відкрив свій другий кампус у Натоліні (Варшава). Його освітня програма була в першу чергу скерована на країни Центральної та Східної Європи. Одинадцятий набір Європейського коледжу в Натоліні і візьме участь у львівській конференції.
“Esprit du College” розуміється як певний відповідний спосіб будування багатокультурної академічної спільноти, члени котрої, мешкаючи під одним дахом, беруть на себе спільні завдання, щоб бути здатними відповісти на виклики, пов’язаної з європейською інтеграцією. Інтенсивна однорічна програма занять має міждисциплінарний характер. Вона включає лекції з європейського права, економіки, історії, європейських інституцій та внутрішньої політики Союзу. Тут ведуть заняття як видатні академічні спеціалісти з найбільш визнаних європейських університетів, так і практики, котрі працюють в інституціях Євросоюзу. Стратегія країн Центральної Європи перед їх входженням в ЄС, а також їх досвід в цій галузі, є предметом постійного спостереження і відображення в програмі, що є specialite de la maison (“фірменою стравою”) натолінського осередку. Кандидати, котрі бажають отримати статус слухача, повинні представити диплом, що свідчить про закінчення університету, а також продемонструвати добре знання англійської та французької мов, котрі є мовами викладання в Європейському Коледжі. Більшість із студентів отримують стипендію, котра повністю покриває навчання, проживання та харчування на території кампусу.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку