Наукова конференція «Насилля влади проти свободи сумління»
- Понеділок, 6 Березня, 2006
3-4 березня 2006 р. Національний університет «Києво-Могилянська Академія» та Український католицький університет за сприяння єпископату УГКЦ і Фонду Конрада Аденауера провели в Києві міжнародну наукову конференцію «Насилля влади проти свободи сумління: репресивна політика Радянської держави щодо християнських Церков і віруючих (ідейні засади, механізми реалізації, історичні наслідки)».
Безпосереднім приводом до проведення конференції стало 60-річчя Львівського псевдособору 1946 р., який проголосив ліквідацію УГКЦ. У конференції взяли участь історики з Києва, Львова, Москви, Любліна, Гродно, Мінська, Полтави, Запоріжжя, Ужгорода. У доповідях розглядалися релігійні аспекти державної політики царської Росії в Україні, механізми ліквідації унії на українських і білоруських землях після поділів Речі Посполитої, історію боротьби з релігією комуністичного режиму. Діяла виставка Львівського музею історії релігії «Репресована Церква». Було презентовано нові видання Інституту історії Церкви УКУ (директор д-р Олег Турій).
Конференцію відкрив молитвою архиєпископ УАПЦ Ігор Ісіченко; заключну молитву виголосив верховний архиєпископ УГКЦ кардинал Любомир Гузар. Серед доповідачів був редактор газети «Наша віра» Євген Сверстюк. Він поділився роздумами про досвід державно-церковних стосунків в Україні та його громадянську перспективу, а потім зачитав заяву київської інтеліґенції з приводу розгрому Патріярхії УАПЦ 4 лютого 2005 р. Архиєпископ Ігор у своєму виступі відзначив досвід безкомпромісного протистояння УГКЦ тоталітарному режимові та рясні подвиги новітнього мучеництва і сповідництва віри, що є найбільш плідним здобутком християнської спільноти й основою для динамічного розвитку УГКЦ. Він нагадав: не можна забувати, що найбільш постраждала від насильницької ліквідації УГКЦ Російська Православна Церква, яка стала співучасником злочину комуністичної влади, пішла шляхом компромісу й прийняла на себе відповідальність перед Богом за насильство над християнами. Владика Ігор нагадав про Прощену неділю, яка завершує передпостовий час, і відзначив потребу взаємного прощення й покаяння як запоруку звільнення від тягарів минулого.
Прес-центр консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку