Неприбутковий прибуток?
- Вівторок, 9 Травня, 2006
12 травня Інститут Управління Неприбутковими Організаціями Українського Католицького Університету організовує у Львові міжнародну конференцію „Соціальне підприємництво: можливості та перспективи”. Захід проводиться в рамках проекту Фонду „Євразія”, за підтримки Мережі громадянської дії UCAN та за участі Корпусу Миру США. Понад 60 представників неприбуткових організацій з усієї України, а також міжнародні експерти з Угорщини, Польщі та США обговорюватимуть інноваційні шляхи вирішення соціальних проблем. У роботі конференції візьмуть участь мер Львова Андрій Садовий, директор СП „НОТ” Володимир Терешко та волонтери Корпусу Миру США в Україні.
Україна займає третє місце у світі за сільськогосподарськими угіддями, четверте – за трудовими ресурсами, третє – за науковим потенціалом. І водночас вона далеко позаду розвинених країн за ефективністю використанння цих ресурсів.
Здобуття Україною незалежності відкривало нові можливості перед країною стати повноправним членом світового співтовариства. Вони могли бути реалізовані за умови, що українські політики усвідомлювали би світові тенденції розвитку та розробляли якісно нові стратегії поступу держави. Натомість українська управлінська „еліта” скористалася моментом для вирішення власних вузьких інтересів.
Економічна, соціальна та екологічна криза в Україні за останніх 10 років опустила країну у звіті ООН з 45-го на 84-е місце серед 173 країн світу за індексом людського розвитку. Індекс враховує тривалість життя, рівень освіти та добробут населення. І хоча останнім часом спостерігається незначне покращення цих показників, вони й надалі залишаються нижче від рівня 1990 року. Різке погіршення добробуту, екології, охорони здоров’я породило такі загальнонаціональні біди, як бездомність серед дітей та дорослих, алкоголізм, торгівля людьми. України на сьогодні є епіцентром СНІДу та туберкульозу в Європі.
З огляду на недостатнє фінансування державні установи не можуть уповні надавати якісні соціальні послуги. Вирішення проблем можливе шляхом збільшення частки приватних підриємств у соціальній сфері. Саме про такі підприємства йтиметься на конференції.
Соціальні підприємства – не належать ні до благодійних організацій, ні до бізнесу. Від перших вони відрізняються тим, що поряд із виконанням певної соціальної місії, одночасно зорієнтовані на конкретний результат. Від бізнесу соціальне підприємство відрізняється тим, що прибуток скеровується не для збільшення особистого споживанння, а для соціального блага.
Директор представництва міжнародної організації NESsT Ева Варга розповість про досягнення соціальних підприємств у Західній Європі. Анджей Юрось, президент Форуму неурядових організацій м. Любліна (Польща) поділиться досвідом польських соціальних підприємств. Лорі Морісон (США) розповідатиме про економічну цінність таких організацій для суспільства. Представники Української мережі громадянської дії (UCAN) презентують досвід українских соціальних підприємств. П. Андрій Садовий – мер м. Львова та п. Володимир Терешко із СП „НОТ” обговорюватимуть роль представників громади у розвитку соціального підприємництва.
Конференція розпочнеться 12 травня о 9 годині за адресою: вул. Свєнціцького, 17, 4-й поверх, конференц-зал.
Тел. 240-99-40 (внутр. 238)
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку