Об’єктивні труднощі із працевлаштуванням, а не з самореалізацією
- П'ятниця, 20 Червня, 2003
21 червня з 12.00 до 14.15 в УКУ відбуватимуться урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам УКУ. Це вперше після інавґурації УКУ, яка відбулася у червні минулого року, на дипломних посвідках випускників колишньої Львівської Богословської Академії буде зазначено “випускник Українського Католицького Університету”.
Із року в рік перед випускниками виступають визначні науковці, церковні, суспільні та політичні діячі. Досить згадати напутнє слово Патріарха Любомира (Гузара), візантинолога світової слави Ігоря Шевченка (2001), американського амбасадора Карлоса Паскуаля (2002). Цьогоріч із напутнім словом до випускників і гостей урочистостей промовлятиме директор Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта Марта Богачевська-Хомяк.
“Зараз молоді науковці в Україні мають значно ширші можливості, аніж будь-коли. Хоч і виникають труднощі з працевлаштуванням, немає жодних перепон для самореалізації. Особливо це стосується студентів-гуманітаріїв, перед якими відкрите широке поле для досліджень. Треба тільки вміти побачити ці можливості, – говорить директор Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта проф. Марта Богачевська-Хомяк. – Найдошкульніша критика ситуації в Україні полягає у тому, що ми не вміємо дивитися на модерний світ із альтернативної точки зору. Нарікаючи, скажімо, що в нашій державі немає гарантованої праці, водночас забуваємо: колись скерування на роботу скасовувало будь-які альтернативи. Модерна людина боїться свободи, яка зобов’язує й висуває великі вимоги. Однак випускники УКУ мають ті межі, в яких вони можуть пізнати себе в своєму власному світі, а також можливості для своєї реалізації у суспільстві”.
Цьогорічний випуск УКУ складає 65 осіб, з яких 43 – студенти загального відділу, 22 – випускники Львівської Архиєпархіяльної Семінарії.
“Досконале володіння кількома іноземними мовами, ґрунтовні знання з гуманітарних наук роблять випускників конкурентноздатними як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках праці, говорить віце-ректор УКУ Мирослав Маринович. – Але найголовніше те, що наші випускники привчені за будь якою справою бачити людину, як творіння Боже. Саме цієї перспективи так бракує у нашому вкрай змеркантилізованому суспільстві”.
Традиційно, близько 40% всіх випускників ЛБА-УКУ продовжують навчання в провідних університетах Німеччини, США, Канади, Польщі. Частина з них вже повернулися і працюють в УКУ: займаються науковою, перекладацькою та викладацькою діяльністю, впроваджують та розвивають різноманітні соціальні та громадські програми. Наразі 70 випускників УКУ здобувають наукові ступені чи стажуються за кордоном, стільки ж – мають місце праці в Україні.
“У нас є нові ідеї та готовність працювати для нової України у науковому, соціальному та громадському напрямках, – говорить цьогорічна випускниця філософсько-богословського факультету УКУ Ольга Босак. – Хтось мріє про дослідження галицької ікони, хтось – про наукову або журналістську діяльність, чи про створення католицьких шкіл та гімназій. Деякі з нас продовжать богословські студії, інші планують реалізовувати вже розпочаті під час навчання проекти. Здобутий в УКУ досвід допоміг мені самоствердитись і повірити у свій потенціал”.
БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА:
Марта Богачевська-Хомяк – народилася в м. Сокалі Львівської області , наприкінці 1940-х років переїхала до США, закінчила Пенсильванський університет, у 1968 році здобула ступінь доктора наук у Колумбійському університеті. Викладала історію в університетах Нью-Йорка, Нью-Джерсі, Вашингтона та в Гарварді. 1986- 1999рр.- куратор програми дослідницьких засобів у Національному фонді сприяння гуманітарним наукам (Вашингтон). В 1992-93 рр. читала курс у Київському державному університеті за програмою ім. Фулбрайта і в рамках тієї ж програми вела курси в Києво-Могилянській академії. З 1999 року – директор програми академічних обмінів ім. Фулбрайта в Україні.
Марта Богачевська-Хомяк – автор або співавтор семи книжок та численних наукових праць, переважно в галузях української та російської історій. Найширше знані: “Біле по білому. Жінки у громадському житті України 1884-1939”, “Дума України Жіночого Роду”, розвідки про Сергія Трубецького, про “весну народів” 1848 року у Східній Галичині та ін. Одружена з журналістом Ростиславом Хомяком. Мати двох доньок.
У програмі:
10.00 – 11.30 – Архієрейська Свята Літургія в каплиці УКУ
12.00-14.15 – Урочиста Академія
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку