“Оксфордські” дебати в УКУ
- Понеділок, 12 Березня, 2007
У вівторок, 13 березня, о 17.00 в семінарській кімнаті Інституту історії Церкви Українського Католицького Університету відбудуться публічні “оксфордські” дебати на тему “Вплив фашизму на формування ідеології міжвоєнного українського націоналізму”. Організовує дебати кафедра історії України в межах курсу “Інтегральний націоналізм і фашизм у Східній Європі”, який читається для майбутніх маґістрів.
За словами завідувача кафедри історії України Олександра Зайцева, “оксфордськими” ці дебати називають тому, що їхню модель запозичено в Оксфордському університеті. В УКУ вони відбуваються не вперше, їх практикують на семінарських заняттях. Самі студенти проявили ініціативу, запропонувавши, щоби цього разу дебати були публічними.
“Мета такої форми заняття – навчити студентів аргументовано обстоювати свої погляди, застосовуючи логічні наукові аргументи, — розповідає Олександр Зайцев. — Тема дебатів продиктована не лише навчальним курсом, а й суспільним інтересом до цієї проблеми: останнім часом, у зв’язку з дискусіями в суспільстві стосовно ОУН-УПА і визнання цих воїнів борцями за незалежність України, порушується і таке питання, як вплив фашизму на міжвоєнну ОУН. Тобто воно дискутується не тільки в академічній спільноті, має не тільки академічний інтерес, але й політичний резонанс. Але я намагаюся орієнтувати своїх студентів на те, щоб по можливості абстрагуватися від політичної складової, ідеологічних дискусій на цю тему. Власне, йдеться про типологію, про конкретні історичні факти – чи був такий вплив фашизму на міжвоєнний український націоналізм, якщо був, то якою мірою”.
Регламент дебатів в УКУ запозичено з досвіду відомого культурологічного часопису “Ї”: вони провели ці дебати одними з перших у Львові. Ідея полягає в тому, що є дві команди, одна з яких висловлює і обстоює тезу, інша команда її спростовує. Дебати відбуваються за досить жорсткими правилами: у першій частині учасники висловлюються по черзі, чітко регламентовану кількість хвилин; у другій частині можуть узяти участь усі охочі на боці пропозиції (тобто висловлюючись за тезу) або опозиції (висловлюючись проти тези). Головне – знайти логічні, переконливі аргументи. Наприкінці відбувається голосування, причому публіка повинна голосувати не за ту тезу, яку вона підтримує, а саме за якість аргументації.
Запрошуємо всіх охочих взяти участь у “оксфордських” дебатах.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку