Популярне богослов’я українсько-білоруських земель
- Вівторок, 8 Травня, 2007
10 травня о 16:00 у конференц-залі Українського Католицького Університету відбудеться науковий семінар д-ра Інституту філософії Російської Академії наук (Москва) Маргарити Корзо на тему “Протестантська й православна культура Речі Посполитої: «Популярне» богослов’я українсько-білоруських земель кінця XVI – першої половини XVII століть”. Відомий російський науковець приїхала на запрошення Інституту історії Церкви УКУ. Під час семінару відбудеться презентація монографії д-ра Корзо на тему «Украинская и белорусская катехитическая традиция конца XVI–XVIII вв. Становление, эволюция и проблема заимствований”, що цього року була видана в Москві.
У своїй доповіді Маргарита Корзо розглядатиме вплив протестантизму на православне богослов’я в Україні з другої половини XVI сторіччя та зміни, що відбулися в традиційному богословствуванні. “Контакти з протестантизмом призводили або до полемічних зіткнень, або ж до запозичень і спроб зробити суголосними окремі положення протестантського віровчення з провославною догматикою”, – каже д-р Корзо. Вона також зазначає цікавий парадокс, який полягає в тому, що подолання протягом усього XVII ст. протестантських впливів відбувалося через звернення православних до католицької традиції. Тобто протестантські впливи вели до латинізації української та білоруської християнських традицій.
Довідка
Маргарита Анатоліївна Корзо – фаховий історик, випускник кафедри історії південних і західних слов’ян історичного факультету Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова. Працює старшим науковим співробітником сектора етики Інституту філософії Російської Академії наук у Москві. Досліджує минуле християнських конфесій у Речі Посполитій ранньомодерного періоду, діяльність (зокрема педагогічну спадщину) Товариства Ісуса. Автор монографії Образ человека в проповеди XVII века (Москва 1999). Член редколегії часопису Український історичний збірник (Київ), належить до дослідницької групи “Історія старопольської культури” (Варшавський університет у Польщі).
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку