Радикальне православ’я: час повернутися до Істини лицем
- Середа, 31 Травня, 2006
1 – 4 червня в Українському Католицькому Університеті відбудеться конференція на тему: «Радикальне православ’я: Християнська відповідь постмодерній культурі».
Радикальне православ`я – це богословський рух, де зустрічаються багато християнських традицій у діалозі з іншими нехристиянськими релігіями. Це є найбільш обговорювании сучасний богословський рух, як в англо-саксонському світі, так і в континентальній Європі. Мета цієї конференції полягає у тому, щоб внести ці дебати в українську наукову панораму і поширити дискусію в екуменічному контексті.
До радикальної православної групи входять англіканські, католицькі і православні богослови, які ставлять собі за ціль відновити статус богослов`я як королеви наук. Праця відбувається із залученням фахівців із академічних дисциплін, такими як політологія, соціологія, культурологія, економіка, природничі науки тощо. Учасники руху стараються знайти нове поєданння філософії та богослов’я, віри та розуму в сучасному світі. Дослідження учасників руху допомагають зрозуміти, яким чином має бути побудоване демократичне суспільство, як повинна розбудовуватися ринкова економіка тощо.
Слово «православ’я» у назві руху не має конфесійного забарвлення, іншими словами воно не вказує лише на східне християнство. У цьому слові організатори руху насамперед вбачають форму реалізації людської віри в Бога. Поняття «радикальне» не пов’язане з будь-якою формою фундаменталізму. Воно насамперед вказуэ на потребу різкого повернення до істинного християнства, в якому не може бути поділу та взаємного упередження».
«Радикальне православ’я є екуменічним за своїм духом рухом богословів, який, я не побоюся сказати, є одним із найбльш сильних починаючи від XV ст. – говорить директор Інстутуту екуменічних студій д-р Антуан Аржаковський. – Цей рух є досить сильних в Англії та Америці. Ціль цієї конференції – зацікавити українських богословів питаннями, які ставлять учасники цього руху, а аткож розкрити богословський потенціял Україн перед провідними учасниками цього руху, зокрема перед засновником цього руху проф. Джоном Мільбенком».
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку