“Service Learning: чому навчання варто робити суспільно-орієнтованим?” Відкрита онлайн-подія
- П'ятниця, 6 Листопада, 2020
- 15:00 - 17:30
Які ключові завдання освіти 21 століття? Окрім передачі знань новим поколінням та продукування нових знань – це служити людям, сприяти залученню молодих людей у життя громади, виховувати відповідальних лідерів. І якщо, до прикладу, академічні спільноти американських університетів націлено працюють над цим вже більше півстоліття, то ми в Україні тільки починаємо розуміти важливість концепції “навчання (learning) через служіння (service)”, яка творить додану вартість практично для всіх: освітян, громад, бізнесу, держави.
Український католицький університет, як перший університет в Україні, що на інституційному рівні впроваджує освітній підхід Service Learning під назвою «суспільно-орієнтоване навчання», запрошує викладачів, громадських партнерів (недержавних, релігійних та муніципальних організацій), підприємців та всіх бажаючих на відкриту зустріч “Service Learning: чому навчання варто робити суспільно-орієнтованим?”, яка відбудеться 6 листопада 2020 року онлайн. Подію організовано спільно з провідним латиноамериканським Центром Service Learning – CLAYSS.
Упродовж листопада-грудня Український католицький університет та організація CLAYSS (Centro Latinoamericano de Aprendizaje y Servicio Solidario) організовують серію подій “Місяць суспільно-орієнтованого навчання в УКУ”.
На першу подію-відкриття ми запрошуємо усіх, хто цікавиться інноваційними освітніми підходами, побудовою якісних партнерств та можливістю впливати на громади і нашу країну загалом.
Ми будемо ділитися здобутим досвідом, методологією та кращими практиками реалізованих проектів суспільно-орієнтованого навчання (СоН), водночас, черпаючи нові знання та натхнення від міжнародних партнерів.
- Які переваги та можливості СоН?
- Як ефективніше залучати учнів та студентів у суспільне життя?
- За яких умов громаді, релігійними організаціям та бізнесу можна отримати реалізовані проекти згідно зі своїми запитами?
Про це і не тільки ви дізнаєтеся на зустрічі “Service Learning: чому навчання варто робити суспільно-орієнтованим?”, а також зможете обговорити потенційну співпрацю у проектах СоН.
Важливо розуміти, що в усьому світі і в Україні зокрема, набуває популярності концепція “університету XXI століття”, яка передбачає тісну співпрацю з іншими університетами, громадою, підприємцями тощо. Ця концепція передбачає цілеспрямовану залученість університету у життя громади через діяльність у цій громаді. Як зазначає американський експерт у галузі освіти Andrew Furco: “Бути залученим університетом означає перейти від проектів до партнерства в спільнотах і зі спільнотами”.
Цінність таких партнерств має не лише соціальний, але і фінансовий ефект: згідно з даними Інституту Service Learning Каліфорнійського державного університету Monterey Bay, грошовий еквівалент service learning послуг у округах Санта-Круз, Сан-Беніто та Монтерей за 2017-2018 роки складає 3,3 мільйона доларів. Тож вплив від реалізації проектів СоН цілком конкретно вимірюється фінансовим капіталом.
«Водночас не варто забувати слова папи Франциска, що справжня освіта — «це не лише наповнення голови концептами, а навчання тому, як вживати три мови: розуму, серця і рук». Він наголошує на «‘освітній надзвичайній ситуації’, що засвідчено невдачами у наших зусиллях формувати людей зі здоровим глуздом, здатних співпрацювати з іншими і наповнювати своє життя сенсом». В таких обставинах освіта стає спільною справою, вимагає об’єднання зусиль учнів і студентів, вчителів і викладачів, батьків і родин, бізнесу і митців, уряду і неурядових організацій, благодійників і релігійних організацій. Виконання такого завдання потребує відваги, а саме — наважитися формувати людей з настановою служіння у своїх спільнотах. Модель і педагогіка суспільно-орієнтованого навчання є одним з найкращих шляхів формування освітнього середовища, в якому молода людина здатна усвідомити не тільки те, що і як вона повинна робити у суспільстві, а й знаходить відповідь на питання чому», — коментує Тарас Добко, перший проректор УКУ.
Коли: 6 листопада 2020 року, 15:00-17:30
Де: Zoom-конференція
Участь можлива за попередньої реєстрації https://forms.gle/hK22om7F6AFzdVWX6
Коротка програма:
- Лекція Luz Avruj та M. Alejandra Herrero – професійних координаторок онлайн та оффлайн тренінгів CLAYSS (Centro Latinoamericano de Aprendizaje y Servicio Solidario), які розкажуть про переваги суспільно-орієнтованого навчання для всіх зацікавлених сторін: викладачів, студентів та громади, та як практикують таку модель у різних куточках світу.
Мова лекції – англійська із синхронним перекладом на українську.
- Панельна дискусія про роль суспільно-орієнтованого навчання для ЗВО, де обговоримо досвід застосування СоН в УКУ.
До дискусії запрошуємо викладацьку спільноту УКУ, громадські організації, громаду міста Львова, студентські організації та загальноосвітні школи.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку