Студентська конференція: цивілізація любові чи насильства?
- Четвер, 18 Квітня, 2002
З 19-20 квітня у Львівській Богословській Академії відбудеться студентська конференція, тема якої: “Цивілізація любові, чи цивілізація насильства: особистісні та суспільні мотивації вибору.”
Цьогорічна студентська конференція вже є п’ятою з числа тих, які відбувалися в Академії. Щороку до участі в конференції запрошуються студенти всіх гуманітарних вищих навчальних закладів України. На попередніх конференціях обговорювалися теми екуменізму, стосунків Церкви та держави, соціальної проблематики, сучасної релігійності.
Перед дискусіями у малих групах традиційно відбувається загальна конференція, на якій виступають досвідчені науковці, які своїми доповідями створюють тло для подальших виступів та дискусій студентів. Це і є характерною рисою цієї конференції. Тут відбувається синтез досвіду іменитих науковців із свіжим пошуком та інтуїцією науковців-початківців. Вперше до участі в конференції запрошені науковці виключно з-поза України, а саме о. д-р Стефан Батрух, Люблін (КУЛ), проф. Шанталь Дельсоль, Париж (Сорбона), проф. Аґнєшка Кієвска, Люблін (КУЛ), Ігумен Веніамін Новік, Санкт-Петербург.
Були дві спонуки обрати тему студентської конференції: “Цивілізація любові, чи цивілізація насильства: особистісні та суспільні мотивації вибору”, – говорить віце-ректор Львівської Богословської Академії, Мирослав Маринович. – Насамперед це подія 11 вересня і все що з нею пов’язано. Подія, яка сколихнула увесь світ, і поставила питання любові та насильства на перший план. Другою спонукою було опитування, яке ми провели серед студентів Львівської Богословської Академії. Виявилося, що для них ця тема також важлива, але вже у розрізі взаємин з їх близькими та друзями”.
Інформація про доповідачів на Студентській конференції.
о. д-р Стефан Батрух, Люблін (Польща)
Доктор богослов’я. Вчився в Вищій Митрополичій та Люблінській Духовній Семінаріях (1982-1989). Рукоположений на священнослужителя у 1991 році. З 1991 по 1993 роки стажувався по психології та психотерапії в Люблінському Католицькому Університеті. З 1993 року парох греко-католицької парафії
св. Йосафата в Любліні. Спеціалізується з теорії та історії християнської духовності. Веде активну душпастирську, суспільну та наукову діяльність. Друкується в популярних та наукових виданнях у Польщі. В 2001 році нагороджений Золотою Відзнакою Міністра культури Польщі за збереження пам’яток культури.
проф. Шанталь Дельсоль, Париж (Сорбона)
Доктор гуманітарних наук, ступінь здобула на філософському факультеті Університету Сорбона, 1982 року. Викладач Університету Париж XII. Професор філософії в Університеті Марне-ля-Валлі. Створила і очолювала Центр Європейських Досліджень. Організатор і координатор багатьох наукових конференцій і семінарів. Автор книг: Субсидіарна держава, за яку отримала премію Академії етичних і політичних досліджень (Франція), Принцип субсидіарності і влада, Сучасні турботи. За її авторством і редакцією вийшов двотомний збірник Демократія: непевна ідентичність і велика Європа?
проф. Аґнєшка Кієвска, Люблін (Польща)
Проректор Католицького Люблінського Університету з наукової роботи і зв’язків із закордоном. З 1988 року працює у цьому ж Університеті на філософському факультеті, на кафедрі ранньої та середньовічної філософії. Спеціалізується з філософії неоплатонізму. Видала дві монографії: Неоплатонізм Яна Скота Еріугени (Люблін, 1984), та Книга Письма і Книга Природи. Гексамерон Еріугени і Теодорика з Чартрес (Люблін, 1999). Наукову діяльність поєднує з перекладацькою. Зокрема вийшли в її перекладі: Коментар до Євангелії Яна Еріугени (2000) та Теологічні трактати Боеція (2001). Тісно співпрацює з польськими та закордонними науковими осередками у своїй галузі, зокрема з Інститутом Філософії Католицького Університету в Лювені, Бельгія.
Ігумен Веніамін Новік, Санкт-Петербург (Росія)
Кандидат богослов’я. В 1976 році закінчив Санкт-Петербурзький Політехнічний інститут. Декілька років працював інженером. Навчався у Санкт-Петербурзькій Духовній академії. У 1987 році захистив кандидатську дисертацію та працював викладачем у цій же Духовній академії. У 1992 – 1995 роках був заступником ректора по виховній роботі. В 1997 року звільнений з Духовної академії за незгоду з новим Законом Російської Федерації Про свободу совісті і релігійних організацій. Християнський публіцист. Друкується в журналах “Вопросы философии”, “Континент”, в газеті “Русская мысль” (Париж) тощо.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку