Україна – Франція: діалог взаєморозуміння
- Понеділок, 9 Червня, 2003
У понеділок, 9 червня, в УКУ з нагоди приїзду в Україну делегації журналістів з Франції проводиться круглий стіл “Шляхи та методи возз’єднання між християнами латинської та візантійської традиції”. Науковий захід відбувається в рамках кількаденного дослідження (з 2 до 11 червня) представниками інтелектуального та наукового бомонду Франції різних аспектів динаміки розвитку УГКЦ та перспективи співпраці поміж конфесіями України. Делегацію очолює головний редактор тижневика “France Catoligue” Роберт Массон.
У рамках дослідження делегація зустрілася з Патріархом УГКЦ Любомиром (Гузаром), Папським нунцієм в Україні Миколою Етеровичем, віце-ректором Академії Православної теології Московського Патріархату о. Миколою Макаром, оглянула пам’ятки архітектурного мистецтва та взяла участь в наукових дискусіях, присвячених релігійній ситуації в сучасній Україні.
Візит до України французької делегації відбувається в контексті загального розвитку французько-українських контактів, яким останнім часом в УКУ приділяється важлива роль. Зокрема, проф. Антуан Аржаковський та його дружина Лаура, котрі раніше працювали в посольстві Франції в Україні, а зараз – в Університеті, зініціювали візит ректорату до Університету в Франції, виступи провідних французьких вчених, відвідини УКУ послом Франції в Україні Філіпом де Сюрменом.
“Якщо порівнювати зв’язки України з англомовним та німецькомовним світом, то відносини з Францією та франкомовним світом є винятково слабими. У нас є відносно мало людей, що володіють французькою мовою, дуже мало видається літератури українською мовою про французьку історію, філософію, богослов’я. Це при тому, що в християнській традиції роль Франції є надзвичайно важливою. Франція колись називалася першою донькою католицької Церкви, – говорить ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк. – Серед найважливіших православних богословів ХХ століття – це іммігранти з Росії, з України, які між війнами опинилися в Франції й створили потужний богословський центр, школу релігійної думки. Все це для України маловідоме. З іншого боку, церковне відродження, яке відбувається зараз в Україні, немале ангажування молоді – через відновлення монашества – надзвичайно цікаве для Франції, яка сьогодні переживає складний час щодо свого церковного життя”.
Нещодавно в УКУ вийшла друком перша опублікована в Україні історія Франції українською мовою, автор якої – молодий український історик – Вадим Ададуров. Якщо дотепер 70 аспірантів УКУ навчалися лише в англомовних чи німецькомовних освітніх закладах, то з цього року в УКУ запроваджується програма стажування молодих українських науковців у Франції в монастирі Бенедиктинів в Меніль-Сен-Лу; з’явилися можливості для навчання в аспірантурах провідних ВНЗ Франції.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку