Українське Богословське Наукове Товариство – до джерел Київської Церкви
- П'ятниця, 2 Листопада, 2001
6 листопада 2001 року о 16.00 у приміщенні Львівської Богословської Академії відбудеться відкрите засідання Українського Богословського Наукового Товариства (УБНТ). О. д-р Мирон Бендик виступить із доповіддю “Еклезіологія Патріарха Йосифа Сліпого”. Після обговорення доповіді відбудеться дискусія про подальші перспективи розвитку УБНТ.
“Поступовий розвиток праці УБНТ спонукає нас ще раз зважити, якою є наша мета, – говорить о. д-р Михайло Димид, Голова УБНТ, директор Інституту Церковного Права ЛБА. – У церковній ситуації, яку ми маємо сьогодні в Україні, ми не можемо залишатися у колі своїх однодумців. Щоб стати виразником богословської думки УГКЦ, а на перспективу всієї Київської Церкви в Україні, мусимо йти на діалог з виразниками богословської думки з різних православних конфесій. Це б нас відкривало до глибшого осмислення існуючих проблем, які стоять перепоною до єдності Київської Церкви. Тому, зокрема, вже до цієї наради ми запрошуємо також професорів з православних шкіл та семінарій України.”
Українське Богословське Наукове Товариство було засноване у 1923 р. у Львові. Від того часу воно об’єднує науковців і дослідників у галузі богослов’я, філософії та суміжних з ними наук. Діє воно з благословення Глави Української Греко-Католицької Церкви. У період церковного підпілля УБНТ організувало свою працю на Заході. Центр УБНТ знаходився у Римі. З відродженням церковного життя в Україні УБНТ переміщається до Львова. Від самого початку воно стає осередком плідної співпраці науковців з різних галузей богослов’я та філософії. На початках працю УБНТ обмежувала недостача науковців-богословів і особлива переобтяженість викладацькою працею тих що були. Ситуація поступово змінилася із зростом кількості фахових богословів, які отримали високі наукові ступені в університетах Австрії, Бельгії, Канади, Ліхтенштейну, Німеччини, Польщі, Риму, США та інших країн вільного світу. Від часу переходу в Україну діяльність УБНТ тісно пов’язана з Львівською Богословською Академією. На сьогодні УБНТ представляє собою доволі представницьку церковну організацію, в якій діє три наукові секції: філософсько-богословська, пасторально-правнича, та історична. Систематично видається журнал “Богослов’я”.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку