Відкрита лекція «Ікони і псевдоікони. Чудотворні образи Богородиці у Франції та Бельгії»
- Вівторок, 11 Листопада, 2014
11 листопада відбудеться відкрита лекція Лекторію СУА та кафедри богослов’я на тему «Ікони і псевдоікони. Чудотворні образи Богородиці у Франції та Бельгії»
Доповідач: доктор історичних наук Марія Олдаковська, викладач Інституту історії мистецтва університету кардинала Стефана Вишинського (Варшава, Польща)
Доповідь стосуватиметься трьох зображень Діви Марії: Богородиці Одигітрії XIV – XV ст. з музею катедри св. Ламберта (Льєж, Бельгія), Богородиці Матері Милосердя XIV ст. з однойменної катедри (Камбре, Франція), та Матері Божої Аґіосорітісси XV ст. з катедри св. Румольда (Мехелен, Бельгія).
Можемо з упевненістю вважати, що Богородиця з Камбре, яка постала в середовищі Амброджо Лоренцетті, а також Аґіосорітісса з Мехелен, копія знаного в літературі римського образу «Мадонна ді Арачелі», відносяться до італо-візантійської групи пам’яток. Водночас, ікона Богородиці з Льєж не може бути остаточно класифікована, ані як ікона візантійська, ані як західноєвропейська копія грецького зразка. Саме тому Льєзька Богородиця є прикладом оригінального поєднання західних і східних традицій сакрального мистецтва. У доповіді спробуємо відповісти на питання, яким чином художники, що творили на півночі Європи, взорувались на певні відомі у візантійському та італо-візантійському малярстві композиційні схеми, трактування простору, тощо, і таким чином творили власні іконографічні типи.
Час: 16:15-17:30
Місце проведення: семінарська кімната (авд. 101) корпус ФБФ, вул. Хуторівка, 35а
Організовує Лекторій СУА з жіночих студій
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку