Відкриття історичного факультету Львівської Богословської Академії
- Понеділок, 3 Вересня, 2001
Сьогодні, 3 вересня, пройшло урочисте відкриття історичного факультету у Львівській Богословській Академії. Уперше навчальний рік Львівської Богословської Академії поряд із студентами філософсько-богословського факультету розпочали 22 першокурсники історичного факультету. Після Святкової Літургії з лекцією “Десять років незалежності з погляду історика” виступив доктор історичних наук, професор Центрально-Європейського Університету (м.Будапешт) Ярослав Грицак. Після лекції відбулось урочисте посвячення нового читального залу – історичного в бібліотеці ЛБА.
Специфіка історичного факультету Академії полягає у тому, що поряд із історичними студенти також вивчатимуть філологічні дисципліни, давні і сучасні мови. Це дасть їм надалі можливість працювати із першоджерелами і легко орієнтуватися в сучасній історіографії. До формування особистості фахівця історика також спричиниться вивчення цілого ряду богословських предметів і заанґажованість студента у духовне життя Богословської Академії.
Академія – недержавний вищий навчальний заклад і через це має ширші можливості для іновацій. Створення власної повноцінної моделі навчання на історичному факультеті послужить добрим поштовхом для реформування університетської освіти власне у історичній та філологічній галузях. Йдеться про вироблення нових курсів, підручників і посібників, які потенційно могли б мати загальнонаціональне значення.
Заснування факультету відбувається у тісній співпраці з Львівським національним університетом ім. Івана Франка на підставі підписаного минулого року Консорціуму про співпрацю.
Створення історичного факультету викликано потребами як самої Академії, так і Львова і всієї України, – розповідає виконуючий обов’язки декана історичного факультету п. Олена Джеджора. – Насамперед це передумова перетворення Академії в Католицький Університет. Створення факультету сильно зміцнить історичний та філологічний компоненти у самій богословській освіті. 3 перспективи львівської ситуації йдеться про утворення у місті другого університету з циклом гуманітарних і суспільних наук. Абсолютна більшість великих міст в Україні після 1991 р. мають щонайменше два університети такого типу. Львів, на жаль, поки що становить чи не єдиний виняток у цій ситуації. Відкриття історичного факультету у ЛБА допоможе далі розвивати ті галузі гуманітарних наук, в яких Львів традиційно був найсильнішим: історія України, класична філологія, історія Церкви, історія Центральної і Східної Європи.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку