Відкритий семінар для молоді «Спокуса пропаганди і масові народовбивства в Україні у ХХ – на початку ХХI століття».
- П'ятниця, 5 Червня, 2015
5 червня в Українському католицькому університеті відбудеться завершальна частина Міжнародного відкритого семінару для молоді “Спокуса пропаганди і масові народовбивства в Україні у ХХ – на початку ХХI століття”. Організатором семінару є “Українсько-єврейська зустріч”, Український центр дослідження Голодомору, Інститут релігії і суспільства Українського католицького університету та ряд інших установ. Семінар проходить під гаслом – “Осмислюючи тоталітарне минуле – обстоюємо демократичне майбуття“.
Учасниками семінару є провідні дослідники проблеми тоталітарних ідеологій, громадські діячі, молоді науковці, студенти з України, США, Канади, Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, Польщі та Литви.
У Львівській частині семінару візьмуть участь Мирослав Маринович, віце-ректор УКУ, д-р Адріан Каратницький співдиректор “Українсько-єврейської зустрічі”, д-р Даґлас Ервін-Еріксон, директор програми запобігання геноциду університету Джорджа Мейсона, Вашинґтон, д-р Пол Роберт Маґочій, завідувач кафедри україністики університету Торонто, Канада, Тарас Возняк, головний редактор журналу “Ї”.
У ХХ ст. Україна стала територією, де було вчинено кілька геноцидів – сталінські Голодомор і нищення цивілізації кримських татар та гітлерівський Голокост.
Незаперечною є роль пропаганди у масових народовбивствах. Систематично конструюючи за її допомогою ворожі образи українця – “куркуля і петлюрівця”, кримського татарина – “поплічника нацистів”, демонізуючи та дегуманізуючи образ єврея, тоталітарні імперські режими планомірно накидали суспільствам певні смислові коди, котрі не тільки творили специфічне психологічне тло, але й безпосередньо торували шлях до розгортання масових репресій і фізичного нищення носіїв “ворожих” світоглядних традицій.
Семінар відбудеться в конференц-залі Українського католицького університету на вул. Хуторівка, 35.
Детальніша програма – тут.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку