Вклад Володимира Соловйова у справу єдності Церкви
- Середа, 29 Жовтня, 2003
З 30 жовтня до 1 листопада в конференц-залі Українського Католицького Університету відбудеться міжнародна конференція “Володимир Соловйов: Росія та Вселенська Церква. Критичний погляд нашого часу”. Конференція присвячена 150-річчю від дня народження визначного філософа. Відбудеться вона під патронатом Патріарха Любомира, Глави УГКЦ. Організатори конференції – Інститут церковного права (УКУ) та Товариство Володимира Соловйова (Женева).
У конференції візьмуть участь дослідники спадщини Володимира Соловьова з Франції, Швейцарії, Польщі, Росії та України. Серед особливих гостей конференції – архиєпископ Ліонський кардинал Філіп Барбарен та Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Філіп Сюрман.
У рамках конференції відбудеться спільна панахида на могилах українських та польських вояків, яку проведуть три кардинали: Філіп Барбарен – архиєпископ Ліонський (РКЦ), Мар’ян Яворський – архиєпископ Львівський (РКЦ) та Любомир Гузар – Патріарх УГКЦ.
“Увага учасників конференції зосередиться на праці Володимира Соловйова “Росія та Вселенська Церква”, – говорить о. д-р Михайло Димид, директор Інституту церковного права (УКУ). – Один із висновків цієї книжки полягає у тому, що чвари між Церквами мають не так канонічну як суто політичну мотивацію. Цією працею Володимир Соловйов свого часу звернувся до російської інтелігенції. Одне із завдань цієї конференції – актуалізувати працю Володимира Соловйова, яка нещодавно вийшла українською мовою, для греко-католиків та православних різних деномінацій в Україні”.
“Книгу “Росія і Вселенська Церква” Володимир Соловйов написав французькою мовою у Франції, – говорить викладач УКУ, громадянин Франції д-р Антуан Аржаковський. – У Франції є багато науковців, церковних діячів, які з великою увагою ставляться до всього того, що стосується вивчення та популяризації творчості Володимира Соловйова. Це, зокрема, пояснює те, чому у конференції радо погодилися взяти участь, як архиєпископ Ліонський кардинал Філіп Барбарен, так і Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Філіп Сюрман. Адже Володимир Соловйов, можливо, як ніхто інших дає нам сьогодні таке важливе розуміння потреби єдності Церкви Сходу і Заходу, важливе, як у Франції, так і в Україні. Кроком у реалізації ідеї Вселенськости Христової Церкви буде панахида українських та польських вояків на Личаківському цвинтарі, участь у якій разом з іншими візьме кардинал Барбарен”.
Дайджест подій та новин
Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку