168 першокурсників розпочали навчання на Факультеті суспільних наук
Сьогодні, 13 вересня, у конференц-залі Львівської Духовної Семінарії Святого Духа відбулась урочиста інавгурація студентів факультету суспільних наук. Цьогоріч на факультет вступили 168 першокурсників з різних регіонів України та за кордону та засновано 88 іменних стипендій для стдуентів різних курсів та програм факультету. Окрім студентів, викладачів та керівників програм в урочистостях взяли участь жертводавці – засновники стипендій та почесний гість – професор, екс-міністр культури Італії Рокко Бутільйоне.
Конференц-зал семінарії був заповнений вщент і день розпочався з спільної молитви “Царю Небесний”. Опісля до слова запросили першого проректора УКУ Тараса Добка, який наголосив, що Факультет суспільних наук має особливу місію – сприяти перевинаходженю країни.
“Ми живемо у країні, яка себе перевинаходить, і перед Україною стоїть завдання побудувати добре суспільство, – зазначив проректор УКУ. – ФСН має докластися до цього, адже це надзвичайно цінний факультет, на якому зібралися журналісти, комунікатори, адміністратори, соціологи, правники і студенти новоствореної програми “Етика-Політика-Економіка”. Це той казан, в якому готуються рішення, пропозиції, необхідні для розвитку країни”.
Декан факультету Володимира Турчиновського перелічив успіхи усіх програм, а опісля звернувся з проханням до студентів: “Нам усім важливо входити у модальність “після мене”, тобто роздумувати, що залишиться після кожного з нас, – наголосив Володимир Турчиновський. – І я хотів би, щоб ви ставили перед собою це запитання “а що буде після нашого навчання?” Тоді ви зможете думати про те, як стати корисними і не боятиметесь грандіозних завдань”.
Старт нової програми– “Етика-Політика-Економіка”
Одним із цьогорічних досягнень факультету є створення нової програми “Етика-Політика-Економіка”, на якій вже від завтра розпочне навчання 39 студентів. З цієї нагоди, на запрошення керівника програми Юрія Підлісного, приїхав почесний гість, професор, екс-міністр культури Італії Рокко Бутільйоне і у короткій промові наголосив, що етика, політика та економіка – це науки, які у комплексному вивченні дають людині правильне світосприйняття. Ось його роздум про етику:
“Етика – це не лише набір норм, вона походить від “етос”, що означає “місце, до якого я належу”, – зауважив Рокко Бутільйоне. – Тому ми не можемо визначити свою власну ідентичність, норми, які мають бути важливими, якщо не знаємо, хто ми є. І саме етика займається питанням ідентичності особи, що на впливає на розуміння спільного блага, як частини блага особистого”.
Юрій Підлісний у свою чергу додав, що треба не боятися брати відповідальність на себе і не думати, що від вас нічого не залежить:
“Якщо вам говоритимуть “хто ви такі, щоб робити зміни в Україні?” – не слухайте, – каже Юрій Підлісний і наводить власний приклад. – Коли я поїхав на навчання у Князівство Ліхтенштейн, то, несподівано для себе, потрапив у середовище з дуже високими вимогами: викладання велося англійською і німецькою, тоді як я був випускником французької мови і летератури. Певний час думав над тим, щоб залишити навчання, але мене мотивували приклади мої друзів, які зуміли триматися у цьому новому і незвичному контексті і я вирішив не здаватися, поставивши собі питання: “Хто як не я?”
Стипендії отримали 88 студентів
“Вступивши в університет, студенти вже мають підтримку, не залежно від того, отримають вони стипендії чи ні, – зазначив керівник проектів і програм відділу розвитку УКУ Андрій Курочка. – Річ у тім, що средня вартість навчання в університеті – три тисячі доларів, тому сума, яку платять студенти, покриває цю вартість лише частково, решту – забезпечують доброчинці з усього світу з метою, щоб талановиті і здібні студенти отримали можливість навчатися у нашому університеті”.
Тетяна Мельник, з Торонто, яка заснувала дві стипендії для студентів Школи журналістики з фонду її покійного чоловіка Романа Мельника, після вручення звернулася до студентів:
“Мені особливо приємно бути тут сьогодні і вручати стипендії стдентам-журналістам з фонду, який був створений п’ять років тому, – наголосила пані Тетяна. – І дуже тішуся, що за цих п’ять років Школа журналістики УКУ є найкращою у всій Україні. Маю надію, що скоро вона буде дуже відомою у всьому світі”.
Один із співдиректорів холдингу емоцій “!FEST” Андрій Худо вручив три стипендії, засновані спільнотою “Локаль” і додав: “Бажаю вам усім знайти своє місце в житті. У вас є унікальна можливість змінювати себе, потім змінювати своє оточення і змінювати країну”.