УКУ
UKENGLISH
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
    • Крокуємо до перемоги
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
  • Covid-19
  • Студентам
  • Випускникам
  • ВИКЛАДАЧАМ ТА ПРАЦІВНИКАМ
  • медіа
  • Доброчинцям
  • Вакансії
  • Контакти
  • Головна
  • Новини
  • УКУ представив звіт про свою діяльність за другий місяць війни
ПОВЕРНУТИСЬ
  • ПОДІЛИТИСЬ:

УКУ представив звіт про свою діяльність за другий місяць війни

Вівторок, 3 Травня, 2022

2,37 млн доларів – внесок, який зробив Український католицький університет для перемоги України у війні з російським окупантом, за два місяці від початку повномасштабної війни з 24 лютого по 24 квітня.    

Другий місяць від повномасштабного вторгнення росії на територію суверенної України. Другий місяць повномасштабної війни, яка триває 8 років. Ще 30 днів молитви, праці, боротьби, яка не припиняється ні на мить.  Ще 30 днів  безмежної гордості за українців, за спільноту УКУ. Ще 30 днів безмежної вдячності нашим друзям і благодійникам з цілого світу – всім тим, хто в різний спосіб щиро, безвідмовно та з вірою в перемогу допомагає нам міцно тримати наші фронти!  

«Ніколи в історії не було такого об’єднання навколо якогось питання, як зараз довкола України. Україна об’єднала Європу, яка мала купу тріщин. Північноатлантична дружба скріпилася. Навіть у Вашингтоні, на диво, демократи та республіканці можуть у дечому погодитися. У 21 ст., де існує думка, що правди немає, де панує диктатура суб’єктивна, раптом десь у якійсь країні люди віддають своє життя за щось. За цінності… І це заставило весь світ призадуматися – є щось, за що варто жити. І за що варто віддати своє життя. І я думаю, що це буде трансформаційний момент для України, для Європи, для цілого світу», – зазначає владика Борис Ґудзяк, Президент УКУ, Архиєпископ-митрополит Філадельфійської Архиєпархії УГКЦ. 

Нагадаємо, що за перший місяць Український католицький університет надав допомоги на волонтерську та гуманітарну діяльність в часі війни на суму 1,18 млн доларів.

Повний звіт ви можете переглянути за посиланням: https://ucu.edu.ua/news/zvit-pro-diyalnist-uku-v-chasi-vijny-2-misyats/ 

Короткий підсумок роботи УКУ за другий місяць війни у таких напрямках: 

Гуманітарний фронт 

З 24 березня по 24 квітня Волонтерський центр УКУ, постійна команда якого налічує 80 осіб, прийняв та розподілив допомогу з 5-х вантажних фур, 12 фургонів та 5 легкових авто, які прибули до нас з України, Франції, Польщі, Румунії та навіть з Австралії! Від австрійського рітейлера Kastner Gruppe ми отримали 50 палет із харчами. Також, за сприяння компанії Meest Express, ми отримали гуманітарну допомогу зі США та Канади.

Сортування гуманітарної допомоги

Волонтерський центр УКУ опрацював 230 запитів від військових, волонтерів, госпіталів та цивільних у потребі. Ми надіслали більш як 30 тонн різної допомоги до понад 40 населених пунктів України, зокрема у Київ, Суми, Чернігів, Миколаїв, Маріуполь, Донецьк, Луганськ, Охтирку, Одесу, Запоріжжя, Вінницю, Черкаси, Дніпро, Волноваху, Рубіжне, Житомир та інші.

Крім того – було замовлено пошиття 2200 наборів термобілизни, 3000 балаклав і 1500 пов’язок (баффів), які вже гріють наших захисників.

Унікальним є проєкт з виготовлення термоакумуляторів для військових, який студенти УКУ реалізовують у партнерстві з Львівською свічковою мануфактурою. Від початку діяльності проєкту студенти зробили та передали 6685 термоакумуляторів.

Випускники УКУ, які є координаторами організації «Україна єдина», у співпраці з львівськими підприємцями та волонтерськими центрами, самостійно доставили у Київ та Харків 5 вантажних фур допомоги.

Студентська організація «ТеплоДія», місією якої є опіка над безхатьками, щопонеділка займається приготуванням та роздачею їжі для близько 80 людей у потребі в центрі Львова. Також «ТеплоДія» провела ініціативу «Пасхальна гостина» і приготувала недільний великодній сніданок для 55 мешканців прихистку УКУ на Хуторівці.

Упакування їжі для роздачі переселенцям – ініціатива «ТеплоДії»

 Медичний фронт 

Благодійна організація «Центр волонтерства та захисту» та благодійний фонд «Крила Надії» й надалі залишаються ключовими партнерами Українського католицького університету у сфері забезпечення медикаментами, медичними та тактичними товарами як військових, так і цивільних осіб по всій Україні. У співпраці з цими організаціями нам вдалося забезпечити життєво необхідними медичними засобами та обладнанням госпіталі і медичні підрозділи на загальну суму 839 900 USD у таких містах як Дніпро, Львів, Трускавець, Одеса, Київ, Вінниця, Кропивницький, Запоріжжя, Харків та інші. 

Зокрема ми придбали 8 ВАК-апаратів та контейнери для вакуумної терапії ран, засоби тактичної медицини: 3 000 компресійних пов’язок, 18 780 кровоспинних компресійних бинтів, 4 450 тактичних турнікетів, 4 645 сумочок під аптечку. 

Завдяки міжнародній організації Rotary International та представникам української діаспори в Австралії, за сприяння авіакомпанії Qantas, в Україну було доставлено близько 3 тонни медичних товарів. З цією партією допомоги приїхали також такі важливі речі як турнікети, ізраїльські бандажі, кровоспинні засоби, інструменти хірургічного призначення тощо.

У співпраці з університетом Айхштет «Волонтерській сотні УКУ» вдалося реалізувати закупівлю великої кількості інсуліну (250 л) для переселенців на Львівщині та у інших регіонах України. У співпраці із «Карітас Україна», Support International, парохією св. Володимира у м. Мюнхен, авіаперевізниками, приватними волонтерами у Польщі безкоштовно зі збереженням температурного режиму було доставлено інсулін у розпорядження медичного департаменту Львівської військової адміністрації.

Сортування гуманітарної допомоги

Медійний фронт 

Ми активно комунікуємо та надсилаємо матеріали про війну в Україні нашим жертводавцям, академічним партнерам та друзям по всьому світу із закликом підтримувати Україну – Stand with Ukraine!     Університет активно наповнює сайт https://warinua.ucu.edu.ua/, який запустив з перших днів війни, і де публікує відео, матеріали, статті англійською мовою про війну в Україні. 

Набирає обертів проєкт присвячений збору людських історій – «Малі історії великої війни». В межах ініціативи команда відділу інформації спільно з волонтерами збирає історії людей, які були змушені втікати від війни та про тих, які зараз працюють в тилу і допомагають українській армії та переселенцям. Активними є також студенти УКУ зі своїми медійними проєктами: Frontier, Parkova UCU, Politclub UCU, Ukrainians: Identity in Dignity.     

 

Академічний фронт 

Університет повністю відновив навчальний процес та продовжує пошук нових освітніх ресурсів і можливостей для розширення пропозиції навчальних курсів для своїх студентів, а також інших українських студентів, які постраждали від війни. 

Відгукнувшись на ініціативу УКУ в межах навчального проєкту UCU Open University, американський Університет ДеПол (DePaul University) забезпечив можливість для більш як 100 студентів УКУ та українських університетів, які постраждали від російського вторгнення в Україну, долучитися до безкоштовного проходження 42 онлайн-курсів. Це навчання передбачає здобуття академічних кредитів й отримання відповідного сертифікату по закінченню курсу.

Демонструючи свою солідарність з українським народом, зокрема зі студентами, викладачами та працівниками Українського католицького університету, в цей нелегкий час, Університет Нотр-Дам Австралії підтримав УКУ, зробивши щедру пожертву у 100 тис. австралійських доларів на потреби нашого університету.

Знаковою для України та нашого університету стала участь спільної команди Українського католицького університету та Національного університету «Києво-Могилянська Академія» у світовій конференції «Національна Модель ООН» у м. Нью-Йорк, США, що відбулася 2-11 квітня. Ця подія увійшла в історію як перша участь наживо українських університетів у світовій Моделі ООН з часів її заснування в 1927 році. 

Команда студентів з УКУ та НаУКМА вперше в історії представила Україну на світовій Моделі ООН у США

 

Фронт гостинності 

Усі облаштовані раніше локації УКУ продовжують приймати внутрішньо переміщених осіб з різних регіонів України та надавати їм відповідний супровід та підтримку.

Прихисток УКУ на проспекті Івана Павла II, який в тому числі облаштований і для прийняття осіб з інвалідністю,  протягом другого місяця війни cтав тимчасовою домівкою для 118 осіб. У приміщеннях Колегіуму, що у студентському містечку на Стрийській, на сьогодні перебуває 162 особи (волонтери, гості, внутрішньопереміщені особи).

Загалом, за два місяці війни в різних локаціях УКУ було розміщено понад 700 вимушено переселених осіб з 19 областей України та понад 75 різних населених пунктів, більшість – із постраждалих від війни регіонів. 

УКУ продовжує приймати у своїх стінах гостей – представників організацій, які прибули до Львова з-за кордону та з інших регіонів України для надання різноманітної допомоги під час війни, здійснення волонтерської і професійної діяльності. Їхні представники проживають на базі УКУ або використовують приміщення університету для роботи. Усього – це понад 20 різних організацій і 55 гостей, які були розміщені в УКУ за другий місяць війни.

Акція «Великдень Разом»

У часі Великодніх свят в УКУ відбулася акція «Великдень Разом», котру Студентське Братство УКУ щороку традиційно організовувало на Сході чи Півдні України. Цього року акція пройшла у Львові.  

 

Молитовний та психологічний фронт 

Під опікою Деканату душпастирських справ в УКУ тривають щоденні літургійно-богослужбові практики, панахиди за померлими в часі війни, духовна опіка та розмови із переселенцями, які мешкають в прихистках УКУ. До духовної опіки залучені священники, сестри та семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Передпасхальні реколекції о. Ігоря Пецюха

Діяльність психологічної «Порадні» УКУ впродовж другого місяця війни відбувалася у двох головних напрямках:

1) через роботу консультаційної  порадні, яка фокусується на психологічному супроводі студентів університету та гостей, пропонуючи їм 10 безкоштовних сесій психолога-консультанта. На сьогодні у консультаційній порадні задіяно 17 активних консультантів.

2) через роботу кризової служби «Порадні», де за другий місяць війни було задіяно 10 менеджерів і 64 консультанти, що є студентами магістратури УКУ з психології. Діяльність служби зосереджена на допомозі дорослим, які перебувають в кризовому психологічному стані.

Так за другий місяць війни консультантами психологічної «Порадні» було надано консультації за такими запитами як тривожність, панічні атаки, підвищений рівень страху, апатія та сімейні проблеми. 

 

Культурний фронт 

УКУ ініціював проведення благодійного мистецького пленеру «На межі». У ньому взяло участь 11 митців з Києва, Харкова, Дніпра, Маріуполя, Горлівки та Волині, що були змушені, тікаючи від війни, тимчасово переїхати у західну частину Україну. 

Результати їхньої праці можна бачити тут: www.ucuart-project.com

Активно продовжує у воєнний час свою творчу працю Шкільний театр УКУ «На Симонових стовпах». З ініціативи учасників театральної групи було створено «Музичний десант», який підтримує бойовий дух у волонтерських осередках Львова (відео: https://www.facebook.com/watch/?v=775192436848590).

Також театр також записав твори українських поетів на фоні із відеорядом агресії Росії та організував переклад цих творів на різні мови для поширення серед європейських спільнот. Мета – привернути увагу міжнародної спільноти до подій в Україні. 

Мирослав Маринович, проректор з місії та призначення Українського католицького університету, правозахисник, дисидент 

«Україна зараз наче великий мурашник і кожен з нас має нести свою бадилинку. Мусимо визнати, що у нормальному стані ми не вміємо бути консолідованими, але перед великими випробуваннями Святий Дух посилає нам здатність і вміння єднатися у спільній справі. За це вміння — долучити свою душу до загальнонаціонального резонансу — я хочу вам усім подякувати. Бо ми справді є однією великою родиною і сила українських горизонталей засвідчила наскільки вона є потужнішою за російську авторитарну вертикаль». 

 

Наталка Климовська, проректорка з розвитку та комунікацій Українського католицького університету

«Ми безмежно вдячні нашим жертводавцям за те, що вони у ці важкі часи з нами: з усією Україною та українцями, зі спільнотою УКУ. Дякуємо за те, що вболіваєте за перемогу України і підтримуєте нас! Хочемо запевнити, що кожен долар, який ви пожертвували, працює для перемоги України у цій несправедливій війні. Ми бачимо потреби на місцях, фіксуємо їх, перевіряємо, маємо надійних партнерів, і робимо все, аби ваша допомога була максимально ефективною. У надійності партнерства УКУ ви могли пересвідчитися за ці десятиліття спільної співпраці! І зараз ми з вами єдині, як ніколи. Ми переможемо тільки разом. Будьте з нами далі. Стійте з нами. Допомагайте Україні!».   

Повний звіт про ініціативи УКУ, наших партнерів, проєкти і поради від фахівців, підтримку представників різноманітних організацій з-за кордону та з інших регіонів України читайте за посиланням: https://ucu.edu.ua/news/zvit-pro-diyalnist-uku-v-chasi-vijny-2-misyats/

Mail

Дайджест подій та новин

Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку

Вам буде цікаво

Понеділок, 16 Травня, 2022
«Митрополит Андрей Шептицький і нацистський режим» – нова книга про...
Понеділок, 16 Травня, 2022
«Українці ожили Біблію для світу – Давид протистоїть Голіафу», –...
Неділя, 15 Травня, 2022
«Захисники Маріуполя вчать нас залишатися людьми навіть за найгірших обставин»,...
Неділя, 15 Травня, 2022
«Студенти – це потужна енергія», – ректор розповів на Espreso.tv,...
Неділя, 15 Травня, 2022
Жертводавці з Канади підтримали стипендіями студентів УКУ, які прагнуть бути...
ПІДТРИМАТИ УКУ СТАТИ СТУДЕНТОМ
Ми в соцмережах:
Меню
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
    • Крокуємо до перемоги
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
Навчання
  • Факультети
  • Бакалаврат
  • Магістратура
  • Аспірантура
  • CMS УКУ
  • Сервіси ІТ
Про УКУ
  • Управління та адміністрація
  • Офіційна інформація
  • УКУ від А до Я
  • Вакансії
  • Контакти
УКУ

Офіс ректора УКУ
Тел:
+38 (067) 240-99-44

Секретаріат УКУ
Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011

Секретаріат УКУ
Тел.: +38 (032) 240-99-40
Ел. пошта: [email protected]

Усі права застережено © 2022 Український Католицький Університет

Зроблено у Qubstudio