28-29 квітня відбулися Дні науки Гуманітарного факультету УКУ
Цього року було продовжено вдало започатковану традицію публічного представлення своєї наукової праці студентами бакалаврських та магістерських програм ГФ.
Перший день наукового свята Гуманітарного факультету був присвячений захистам курсових робіт студентів 3 і 4 курсів. Студенти спеціальностей «Історія» та «Соціальна педагогіка» представляли результати своїх досліджень у тематичних групах, що дало нагоду для дискусії в колі колег зі схожими науковими зацікавленнями. В обговореннях брали участь не лише однокурсники, викладачі, керівники та рецензенти наукових праць презентантів, а й студенти 2 курсу і всі охочі члени спільноти УКУ.
Як і в попередні роки, студенти-історики трьох спеціалізацій – «Медієвістика», «Історія Центрально-Східної Європи ранньомодерного та модерного часу», «Нова та новітня історія України» – запропонували досить широкий спектр дослідницьких тем. Можемо, однак, зауважити особливу увагу до окремих ділянок дослідницької проблематики: у медієвістів – до взаємин між латинським Заходом і візантійсько-слов’янським Сходом, а також до конструювання «ідеальних образів» правителів і святих; у зацікавлених новою та новітньою історією України – до різних аспектів історії Галичини першої половини XX століття, а також до участі українців у Другій світовій війні; у дослідників ранньомодерної та модерної Центрально-Східної Європи – до історії щоденного життя, гендерно-історичних питань, історичної топоніміки й топографії, історії культури.
На цьогорічних Днях науки вперше прилюдно захищали свої курсові роботи студенти спеціальності «Соціальна педагогіка». Коло їхніх наукових зацікавлень здебільшого охопило різні аспекти психологічної та соціальної специфіки вікових, гендерних та окремих суспільних груп (як-от людей, позбавлених волі), а також особливості лідерства в групах та групової поведінки.
Другого дня доповідали про свої дослідницькі теми та поступ у їх реалізації учасники магістерських програм з історії. Медієвісти одностайно обрали джерела з середньовічного права – світського і церковного – як базу для вивчення соціальних інститутів: відповідно, опікунства і подружжя. Решта робіт у той чи інший спосіб стосувалася України, зокрема Галичини у XIX-XX століттях: українських законодавчих ініціатив у польському сеймі й формування української національної ідеї; ставлення в Галичині до імператриці Єлизавети і до євреїв; світоглядних конфліктів у галицькому селі Нагуєвичі, історичної топографії галицького містечка Сокаля, а також малознаних сторінок життя і творчості видатного львів’янина І. Левинського. Всі звіти про поступ дослідницької праці магістрантів отримали схвальні відгуки керівників, а обговорення майбутніх магістерських робіт в межах презентацій під час Днів науки має послужити додатковим стимулом для їх подальшого вдосконалення.