«З вдячністю молимося за Вас»
Молитвою і благословенням відкрили 30 травня в стінах філософсько-богословського факультету Таблиці вдячності жертводавцям УКУ. На відкритті були присутні гості з України та з-за кордону – ті, хто з особливою щедрістю підтримували Університет з 1994 по 2009 рр.
Урочистості розпочалися Божественною Літургією в храмі Блаженних мучеників УГКЦ на місці, де буде побудовано університетське містечко УКУ. Після Богослужіння почесні гості ознайомилися з особливостями цього унікального для Львова та України проекту. Опісля відбулося посвячення Таблиць вдячності жертводавцям УКУ, мотто якого стали слова «Ми були в потребі – і Ви нас підтримали. З вдячністю молимося за Вас».
Опісля відбулася урочиста академія. Висловлюючи вдячність усім, хто так довго і жертовно підтримує Український Католицький Університет у його становленні й розвитку в Україні, ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк сказав: «Сьогодні ми дуже радіємо, що стільки з наших щедрих жертводавців є з нами, що є нагода висловити Вам нашу щиру вдячність від цілої спільноти – Сенату, ректорату, викладачів, працівників та студентів. Дай Боже, щоб Ваш приклад, дорогі жертводавці, пробуджував той самий порив до щедрості в душах багатьох інших людей. Дай Боже, щоб насіння, яке Ви сіяли усі ці роки, сходило рясними плодами – добрих студентів, добрих книжок, проникливих дослідницьких проектів і заангажованого жертвенного соціального служіння. І дай Боже, щоб ця культура щедрості, ктиторства, харитативної праці повторювалася, відновлювалася, поширювалася».
Начальник Головного управління освіти у Львівській області Павло Хобзей наголосив на ролі Університету в академічному та культурному просторі Львова й України, зауваживши, що «УКУ показує нам, як треба глибоко вірити і як вірно служити Україні». Олексій Побурко, директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, відзначив активну участь студентів Університету в різноманітних соціальних акціях, що організовуються в місті. «УКУ – це установа, яка робить Львів кращим, подає приклад розвитку науки й духовності», – сказав він.
Голова Ради директорів Українсько-американської федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч» з Нью-Йорка пан Любомир Зєлик говорив про те, що думки про таку установу, як УКУ, засіяли ще Митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Йосиф Сліпий, а сьогодні ректор та працівники Університету плекають плоди, що з’явилися з того насіння, – «покоління ідейної християнсько-української характерної молодої людини». Пані Ореста Фединяк від імені Чиказької дирекції «Самопомочі» наголосила на тому, як важливо фінансово підтримувати УКУ, адже «навчання в стінах цієї інституції з її великими духовними скарбами допоможе виплекати розумних і взірцевих провідників нашої України». А пані Богданна Мончак з Канади, представниця меценатського роду Мончаків, що є фундаторами кафедри біоетики УКУ, у відеозверненні сказала: «Кожна держава, кожна культурна країна має такі свої університети. Також і в Україні має бути репрезентаційний центр, де виховують справжню еліту, яка нестиме у світ духовну та культурну правду про Україну та нашу Церкву».
Завершилися урочистості студентською виставою «Друге послання до Тимотея. On-line версія», в якій режисер та актори, на основі тексту Другого послання апостола Павла до Тимотея, змоделювали гіпотетичні обставини його створення, перенісши місце дії в сучасний нам світ.