5 думок для випускників УКУ від професора Віктора Рудя
На цьогорічних випускних урочистостях магістерських програм УКУ промову до випускників мав професор, голова комітету закордонних справ Українсько-американської асоціації адвокатів та українець за походженням Віктор Рудь. Упродовж останніх років він працював юрист-консулом у великій світовій корпорації, яка займається транзакціями по цілому світу. Перебуваючи в УКУ Віктор Рудь запропонував до роздумів декілька важливих думок.
Успішна кар’єра не означає успішне життя
Усі кажуть: працюйте, трудіться і ви матимете успішну кар’єру. З усім я погоджуюся, окрім останнього пункту. Успішна кар’єра не означає успішне життя. Кар’єра – це інструмент, щоб фінансувати своє життя. Але ви не ідентифікуєтется таким реченням як “я юрист”, “я лікар”, “я викладач”. Ні – це не ви, це просто те, чим ви займаєтеся. Ви викладаєте, або лікарюєте. Але те, ким ви є, не зводиться до вашої професії. Ваша кар’єра полягає у тому, щоб втілювати певні речі, і це задає вам певну матеріальну основу для виживання. Але я хочу задати вам питання: “Хто ми такі?”, “Чому ми тут?”, “Чому ми народилися?”, “Куди ми прямуємо?”, “Чи наша ціль просто жити, працювати та померти?”…
Ви зможете забрати з собою те, що залишите після себе
Життя дуже складне, але одночасно і дуже просте. Ви народжуєтеся і помираєте. І єдине, що ви зможете забрати з собою – це те, що залишите після себе. Не важливо, чи люди пам’ятатимуть те добре, що ви зробили, важливо, що ви не змарнували свій шанс. Колись Черчилль сказав: “Ніколи не здавайтеся, у жодному випадку, і зробіть усе можливе, щоб залишити по собі слід”. Це означає стати елітою, не торгувати правдою і завжди пам’ятайте, що в будь-який момент ви та ваші справи можуть стати для когось прикладом.
Про проблему української ідентичності
Чи ви зможете переконати росіян говорити українською? Чи може ви поїдете у Москву, говоритимете там російською і почуєте у відповідь: “Ми не розуміємо російську, тільки українську”. Таке неможливо уявити, але паралельно це відбувається в Україні у реверсному порядку і свідчить про те, як багато збитків було завдано Україні у контексті історичної пам’яті та відчутті ідентичності. Доки цих збитків, які завдали Україні, не буде відшкодовано, справжня свобода у Європі є неможлива.
Між Україною і Росією є велика різниця
У США дуже складно пояснити, що така країна як Україна існує. Після Чорнобильскої трагедії, таке поважне видання як “The New York Times” опублікувало фотографію з підписом “Чорнобиль. Росія”. Трохи згодом після однієї з виставок у Музеї мистецтв Метрополітен, організованій українським фахівцем, журнал“The Wall Street Journal” публікує статтю про Візантію, в якій описує, як християнство прийшло у Росію завдяки князю Володимиру. Такі моменти є справді проблемними, тому потрібно постійно пояснювати, що між Україною і Росією насправді є велика різниця.
Росія змінює свідомість Західного світу
Слід бути пильними і розуміти, що Росія поступово працює на те, щоб перемінити свідомість Заходу. Ми не можемо бути на узбіччі, особливо коли точиться війна на Східній Україні, і не можемо не скористатися можливостями висвітлити цю проблему перед світовою спільнотою. Тому кожен з нас має бути рупором правди.
Підготувала Оксана Левантович
Фото: Олександр Ласкін