Представники УКУ навчались на програмі католицького лідерства Університету Нотр-Дам
Працівники УКУ, Галина Процик, керівник сектору міжнародних академічних зв’язків, Вікторія Горбунова, завідувач кафедри клінічної психології, Віктор Жуковський, завідувач кафедри богослов’я та Олег Яськів, директор Центру Андрея Шептицького УКУ, взяли участь у сертифікатній програмі католицького лідерства Університету Нотр-Дам (Чикаго).
Команда з УКУ приєдналася до 53 лідерів з інших країн Північної Америки, Африки, Східної Європи та Азії. Восьмиденна програма призначена для того, щоб дати керівникам із католицьких організацій глибше розуміння їхньої ролі у своїх спільнотах та обов’язків перед підлеглими та колегами. Цей курс є частиною зобов’язання католицького університету Нотр-Дам підтримувати місії та роботи католицьких установ у всьому світі.
Найкращі експерти та професори католицького університету Нотр-Дам презентували для учасників програми курси, важливі для ефективного менеджменту в неприбуткових католицьких організацій. Головними напрямками тренінгів були такі теми, як: управління змінами, організаційна оцінка, академічне та фундаментальне лідерство, історія та сучасний стан філантропії та благодійності, лідерство на основі сильних сторін, культура та місія, стратегічне планування, мистецтво переговорів та основи фандрейзингу.
“Тиждень в Нотр-Дамі певно був найнасиченішим навчальним тижнем за все моє життя. Ні в студентські роки, ні пізніше в аспірантурі, докторантурі чи інших численних проектах – я ніколи так інтенсивно не вчилася. Самоаналіз, фандрейзинг, стратегічний менеджмент, оцінка організаційних змін та розвитку, природа філантропії – дуже короткий огляд нашої програми.
Проте найбільша вартість участі – це не зміст навчання (який за своєю концентрованістю та представництвом спікерів і справді був надзвичайним), а люди. По-перше, це приязні і компетентні господарі проекту, яким вдалося не лише організувати навчання, а й здружити учасників, налаштувати усіх на діалог і взаємодію – Джим МакАдамс, директор Нановік Інституту, завдяки якому учасники з католицьких університетів Центральної і Східної Європи змогли стати частиною проекту; Марк Харді, директор неприбуткових сертифікатних програм Мендоза Бізнес Коледжу та керівник проекту; Моніка Каро, організаторка усіх процесів та менеджер проекту. По-друге, звісно, учасники з усього світу – світлі, захоплені своєю працею та служінням люди, які прагнуть та створюють освітні та світоглядні зміни. По-третє, і найважливіше для мене, – колеги з УКУ, які за цей короткий час стали значно більше ніж колегами. Дякую Олегу Яськіву, Галині Процик та Віктору Жуковському за унікальну можливість переживати усі події разом, переосмислювати їх, ділитися враженнями, отримувати і давати підтримку і, навіть, відсвяткувати день народження.
Університет, католицький в своїй основі і розвитку, Нотр-Дам вражає не лише простором, створеним для навчання, розвитку і відпочинку (численні навчальні корпуси, тенісні корти, стадіон, спортивні, концертні, театральні, кінозали…), а особливою атмосферою – свободи, творчості, прийняття інакшості та готовності до змін”, – поділилась враженнями Вікторія Горбунова
“Католицький Університет Нотр-Дам та команда експертів програми створили для нас, учасників, виняткову інтернаціональну платформу для спільного обміну ідеями, досвідом та викликами, з якими ми усі стикаємося, зберігаючи свої відмінні католицькі ідентичності у сучасному секуляризованому світі. Порівнюючи досвід країн Африки, Азії, Америки та Європи, особливо вражаюче було усвідомити беззаперечний факт, який нас усіх сильно об’єднував – Віра та бажання творити «якісне» добро у своїх професійних середовищах Такий аксіоматичний підхід з боку усіх учасників дозволив плідно та ефективно попрацювати над здобуттям нових навиків у сфері управління, фандрейзингу, стратегічного планування, оцінювання, імплементації рішень та нетворкінгу. Головним результатом навчання для мене стала здатність дивитися на свої повсякденні обов’язки ширше, розмірковувати над ними у більшому масштабі й аналізувати, що корисного з них може вийти у майбутньому. Безцінним скарбом стали також й дружні відносини між учасниками й керівниками програми, які я впевнена будуть підтримуватися і впливати на нас довгими роками. Саме це й дає наснагу для подальшого розвитку і плідної праці!”, – каже керівник сектору міжнародних академічних зв’язків Галина Процик.