Академічним директором Школи реабілітаційної медицини УКУ призначили лікаря-невролога Володимира Голика
Голова Українського товариства нейрореабілітації, лікар-невролог з Дніпропетровська Володимир Голик став академічним директором Школи реабілітаційної медицини Українського католицького університету.
На своїй посаді він бачить дві пріоритетні цілі – створити в Україні мультидисциплінарну модель фахівців та приєднати систему освіти з реабілітаційної медицини до європейського простору.
«Школа реабілітаційної медицини на базі УКУ є революційним проектом для нашої країни, адже цей університет співпрацює з передовими світовими партнерами. Українська система освіти з реабілітаційної медицини як на рівні бакалавра, так і на рівні магістра має бути залучена до єдиного освітнього європейського простору. Досі дипломи магістрів фізичної реабілітації, які захистилися відповідно до українського законодавства, не визнавалися на Заході. Ми хочемо це змінити, тому наші навчальні програми створюватимуться на основі європейських стандартів і вимог Всесвітньої конфедерації з фізичної терапії та Всесвітньої федерації з ерготерапії. Крім того, ми будемо долучатися до процесу підготовки бакалаврського стандарту з фізичної реабілітації. Хочемо впровадити до українських реалій світовий досвід», – зазначає академічний директор Володимир Голик.
Він нагадує, що на дворічну магістерську програму з «фізичної терапії» та «ерготерапії» у Школі реабілітаційної медицини зможуть вступати фахівці після закінчення бакалаврату з спеціальностей «фізична реабілітація» та «корекційна педагогіка», а також випускники медичних вишів.
“Для отримання міжнародного досвіду треба постійно контактувати із закордонними структурами”, – наголошує Володимир Голик. Фактичний контакт із закордонними структурами реабілітації розпочався з 2004 року, з 2013 він є співзасновником та очільником Українського товариства нейрореабілітації, з 2015 року – віце-президентом з міжнародних стосунків в Українському товаристві фізичної та реабілітаційної медицини. Разом з українськими та закордонними колегами працював над впровадженням сучасних назв спеціальностей для українських фахівців реабілітації відповідно до сучасної моделі «мультидисциплінарної команди».
«Ми офіційно входимо в усі європейські структури, які контролюють процес реабілітації і отримуємо інформацію з перших рук. Також ми тісно співпрацюємо з українськими фізичними терапевтаим. Протягом 2014-2015 років підписано меморандуми про співпрацю угоди між Українським товариством з нейрореабілітації, Українською Асоціацією фізичної терапії та Українським товариством фізичної та реабілітаційної медицини. Це сформувало потужну платформу для організаційної та ідейної співпраці в Україні та за її межами та фактично створило своєрідну «мультидисциплінарну команду», з іншого боку дало можливість створювати та розвивати в Україні нову спеціальність – ерготерапевт», – пояснює Володимир Голик.
Нагадаємо, восени в Українському католицькому університеті відкривається дворічна Магістерська програма з підготовки фізичних терапевтів і ерготерапевтів, зорієнтована на створення мультидисциплінарної команди фахівців західного зразка (лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, соціолог). Учасники програми отримують диплом магістра з фізичної терапії/ерготерапії. Засновником Школи реабілітаційної медицини є Уляна Супрун, американський лікар із українським корінням, яка під час Революції Гідності повернулася до України і допомагає нашій армії у сфері тактичної медицини.
Місія Школи – повернути пацієнтів до незалежного та нормального життя з пошаною до їх гідності та змінити ставлення до людей з обмеженими можливостями шляхом трансформації системи реабілітації задля визнання, забезпечення та захисту прав людини.
Довідка
Володимир Голик – лікар-невролог, викладач, голова правління Українського товариства нейрореабілітації, віце-президент з міжнародних стосунків Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини, координатор субкластеру «Обмеження життєдіяльності та реабілітація» Офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.
У 1994 році закінчив Дніпропетровський медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа», пройшов клінічну ординатуру та працював асистентом на кафедрі нервових хвороб та нейрохірургії Дніпропетровської державної медичної академії.
З 2003 року кандидат медичних наук, з 2012 – старший науковий співробітник за спеціальністю «нервові хвороби».
Брав участь у багатьох міжнародних конгресах та конференціях з неврології та реабілітації. Має 236 наукових публікацій, 36 з яких на англійській мові, також 11 підручників з методичними рекомендаціями українською мовою.
Сфера наукових інтересів: (нейро)реабілітація, імплементація в українське медичне середовище Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, спастичність та застосування ботулотоксину, хвороба Паркінсона та інші рухові розлади, вестибулярні розлади, головний біль, епідеміологія інвалідності внаслідок неврологічних розладів.
Більш детальна інформація у розширеному резюме