Акредитація – кредит довіри: шлях програми з богослов’я УКУ до державного та міжнародного визнання
Програма з богослов’я Філософсько-богословського факультету УКУ єдина в Україні, яка має державну та міжнародну акредитацію повного циклу – від бакалаврату до докторату. Вже зараз ФБФ має перших аспірантів, які навчаються за спеціальністю “Богослов’я”, а також більш як тридцять студентів ліценціату та докторантури, які отримають міжнародні, визнані Церквою дипломи S.T.L та S.T.D.
Ще у 1998 році, після рішення Конгрегації католицької освіти у Римі, Філософсько-богословський факультет УКУ отримав міжнародне визнання, а, отже, право здійснювати богословську освіту та надавати своїм вступникам дипломи магістрів. Відтак, вперше в тисячолітній історії християнства навіть жінка змогла отримати в Україні диплом з Богослов’я.
Українське визнання програма отримала аж вісім років потому – у квітні 2006 року – тоді було прийнято рішення про акредитацію бакалаврської програми з богослов’я в УКУ. Відтоді наш університет отримав право видати дипломи державного зразка випускникам факультету як студентам загального відділення – мирянам і членам монаших згромаджень, так і семінаристам.
Вперше в Україні випускникові українського університету було вручено диплом богослова, визнаний Українською державою. Ще один важливий крок, який відбувся, – відкриття нових ліценціатських та докторських програм в різних галузях богослов’я, дипломи та наукові ступені яких отримали міжнародне визнання. Це стало можливим у травні 2015 року, після того, як Філософсько-богословський факультет УКУ отримав міжнародну акредитацію від Конгрегації Католицької освіти. Римську акредитацію урочисто проголосили після Богослужіння, яке з нагоди двадцятиліття факультету відправив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук).
Як зазначив отець-диякон Роман Завійський, декан філософсько-богословського факультету, доктор богослов’я: “Акредитація відкриває шлях до повнішого входження студентам, аспірантам та докторам УКУ в міжнародне богословське співтовариство. А це значить, що наша богословська школа вчиться відповідати на виклики сучасності, служити потребам Церкви та суспільства, а також гідно представляти українську богословську науку у міжнародному та екуменічному контексті”.