Алім Алієв: Якщо б я не думав, що Крим буде Україною, я б не робив того, що роблю зараз
«Я вірю в те, що абсурд не може довго продовжуватися», – так прокоментував ситуацію щодо окупації та анексії Криму Алім Алієм. 18 листопада співзасновник Крим_SOS зустрівся зі студентами УКУ щоб розповісти про Крим та кримськотатарський народ в Україні.
Організувала зустріч кафедра загальної та соціальної педагогіки.
«В рамках курсу «Сценарна робота» студенти IV курсу отримали завдання організувати один з благодійних заходів у Львові. Відповідно цього разу вони організовують «ЩедроЕтно» – щорічний благодійний концерт, який цього року вирішили організувати для допомогти Кримському дому у Львові. Відтак студенти організовують повністю все: від PR-заходів до менеджерської роботи, організації приміщень, домовленості з гуртами, розміщенні рекламних роликів», – розповіла Вікторія Міщук.
Відтак Аліма Алієва запросили, щоб він особисто розповів про ідею Кримського дому та ситуацію з Кримом для студентів.
Під час зустрічі Алім Алієв розповів про ситуацію, яка склалася з кримськотатарським народом після окупації Криму 27 лютого 2014 року. Саме в цей день і виникла ідея створення Крим_SOS, яка поставила перед собою декілька цілей. Перша з них – це інформаційно-лобістська, щоб донести інформацію про те, що відбувається на території Криму, і не лише з кримськими татарами. Адже після окупації півострів опинився у інформаційному вакуумі, коли інформація з України не потрапляла туди, і про те, що відбувається в Криму, не можливо було дізнатися з достовірних джерел. Окрім того, важливо було е, що міжнародна спільнота також знала про цю ситуацію я і могла хоча б якось впливати на нормалізацію ситуації.
Другим важливим моментом у роботі Крим_SOS стала робота з переселенцями. Як приклад Алім Алієв навів той факт, що до березня 2014 року у Львові мешкало близько 20 кримських татар. Зараз ця цифра складає понад 1500 осіб, і це лише офіційно встановлених. І цим людям потрібна підтримка і допомога, і не лише у Львові, але й по всій Україні.
Третє, на що звертають особливу увагу в роботі Крим_SOS, є підтримка проукраїнських кримчан. Перебуваючи під окупацією, вони постійно зіштовхуються з тим, що їхня активна проукраїнська позиція може коштувати їм не лише здоров’я, але й життя. Відтак, за словами Аліма Алієва, для них важливо відчувати цю підтримку з України, і всіляко допомагати їм.
Четвертим моментом є інтеграційна місія. Саме в її рамках є ідея створення Кримського дому у Львові. Це має стати місцем, де можна буде більше дізнатися про Крим, і народи, які його там населяють, але одним із культурних осередків Львова. Відтак організація концерту «ЩедроЕтно», яким зараз займаються студенти УКУ, покликана не лише зібрати гроші на Кримський дім, але й провести інформаційну політику щодо кримський татар у Львові, та й Україні. Концерт має відбутися двадцятих числах січня 2015 року.