«Багатство християнської традиції дозволяє нам звільнитись від вузьких світоглядних рамок», – проф. Чарльз Тейлор
«Багатство християнської традиції дозволяє нам звільнитись від вузьких світоглядних рамок», – таку думку всесвітньовідомий філософ висловив на міжнародному семінарі «Етика і релігія в сучасному світі», що розпочався 22 червня в приміщенні філософсько-богословського факультету УКУ. Перша частина семінару була присвячена дискусії на основі останньої книги Тейлора «Секулярний вік».
«Чарльз Тейлор – це людина, яка змушує нас по-новому подивитись на людство та культуру, зокрема, як ми формуємо свою етичну поведінку. В його наукових поглядах присутній глибокий гуманізм, що через діалог дозволяє відкрити для себе іншу особу. Сподіваємося, що сьогодні наш університет розпочинає діалог з проф. Тейлором», – сказав у привітальному слові ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк.
Аналізуючи останнє видання канадського філософа, проф. Хосе Касанова зазначив, що книга подає глибоке осмислення секуляризаційних процесів у сучасному світі. На його думку, Тейлор не просто описує перехід від віри у Середньовіччі до невіри у наш час, але й наголошує на трансцендентних потребах сучасної людини.
Сам філософ визнає свою книгу лише чернеткою, однак задоволений дискусією навколо його праці. Саме це, за його словами, і було основною метою її написання. «Ми мусимо зрозуміти багатство християнської традиції і переосмислити її у нашому часі, щоб у відкритому діалозі ділитись нею з іншими», – зазначив Тейлор.
Додамо, що участь в семінарі, який організувала кафедра філософії УКУ, приймають також відомий соціолог Хосе Касанова, перший проректор УКУ Тарас Добко, директор науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера» Костянтин Сігов, викладачі та студенти УКУ.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E4_nb-x_0G8[/youtube]
Прес-служба УКУ
Довідка.
Чарльз Тейлор (Charles Taylor) – всесвітньовідомий філософ, професор університету МакГілла (Канада), автор праць з політичної та соціальної філософії та інтелектуальної історії, лауреат премії Кіото і премії Темплтона. Українською перекладено дві книги Ч. Тейлора: «Джерела себе» і «Етика автентичності» (вид-во «Дух і Літера»). Д-р Тейлор також активно займається громадською і політичною діяльністю, зокрема у провінції Квебек, де він мешкає, і є практикуючим римо-католиком.