Бажаю, щоб українська земля сповнилася Божою благодаттю та світлом справедливості, – Анастасія Шкільник
У Львові вручили премію «Світло справедливості» голові Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафі Джемільову. Церемонія нагородження відбулася 9 липня у Львівській філармонії. Премію ім. д-ра Михайла Шкільника за високу моральну позицію та духовний подвиг в різних ділянках морального та особистого життя вручив ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк.
«Ми шукаємо в нашому щоденному житті приклади тих, хто бере в руки моральну естафету і живе високим моральними прикладом, – зазначила Анастасія Шкільник, яка заснувала премію на честь свого батька. – Маю надію, що всі лауреати премії, зокрема Євген Сверстюк, якого нагородили минулого року, і Мустафа Джемільов, понесуть це світло далі. Бажаю, щоб українська земля сповнилася Божою благодаттю та світлом справедливості».
Сам лауреат був небагатослівним і визнав, що нагорода зобов’язує до багатьох речей. «Щоб не йти з цього світу боржником, я приймаю цю премію від імені свого народу, – зазначив Мустафа Джемільов. – Головна заслуга кримсько-татарського національного руху в тому, що в нашій боротьбі ми уникли кровопролить. Ми продемонстрували, що ставлячи людське життя на перше місце, говорячи про свої права та права інших, можна вийти із складних ситуацій без крові».
На думку Мирослава Мариновича, Мустафа Джемільов увійшов в категорію визнаних героїв свого народу через жертву і страждання, героїзм та самопосвяту. «Один лише перелік років, коли його заарештували, просто вражає: 1966, 1969, 1974, 1975, 1979 та 1983. Характерно, що Мустафа належить до яскравих представників ненасильницького руху у світі, й мати його за лідера – це і честь для кримсько-татарського народу, і гарантія мудрості його шляху», – зазначив Мирослав Маринович.
«Приємно усвідомлювати, що бажання повернути нашому народу його права, відзначене такими високими почестями, нагородами і визнанням, – сказав ветеран кримсько-татарського національного руху Зевджєт Куртомєров. – Внесок Мустафи Джемільова у розвиток демократичних стандартів і прав людини підтверджує висунення його кандидатури на здобуття Нобелівської премії миру».
В залі були присутні дві особи, які звернулися з таким поданням – це канадійський політик, українець Борис Вжесневський та ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк.
Цьогорічною особливістю свята стало вручення першої студентської премії «Світло справедливості». Цю нагороди отримав студент 5-го курсу УКУ Святослав Турканик зі Стрия. За словами о. Бориса Ґудзяка, який вручав стипендію, номінант є «світлою і правдивою людиною. Іноді ми вчимося зайняти виграшну позицію, вчимося подобатися. Натомість Святослав залишається просто автентичним».
Урочистий характер події доповнила концертна програма. До неї увійшли виступи артистів Кримсько-татарського академічного музично-драматичного театру міста Сімферополь, вокального колективу «Пікардійська терція» зі Львова та університетського хору Українського католицького університету.