Богослов’я з’являється в наказах Міністра освіти і науки України
26 січня 2006 року Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко підписав два накази, що надають нові перспективи богослов’ю в Україні. Очевидно, що це стосується і Українського Католицького Університету (УКУ). Один з наказів стосується стану богослов’я в Україні, інший заторкає теперішнє і майбутнє випускників філософсько-богословського факультету УКУ, що вже отримали освіту і дипломи нашого університету.
Пан Ніколаєнко розпорядився створити робочу групу для розробки складових освітнього стандарту зі спеціальності «Богослов’я (Теологія)» напряму «Філософія». Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» для кожного напряму освітньої підготовки існує стандарт по формуванню фахівців відповідної галузі. Для богослов’я такий стандарт в Україні досі розроблено не було. Власне для розв’язання цієї дилеми було підписано вище згаданий наказ.
Наказом створюється галузеву робочу групу у складі 16 експертів: управлінців, філософів, релігієзнавців, в якій УКУ представлятиме проректор з навчальної роботи п. Тарас Добко. До 1 червня 2006 року робоча група має розробити освітньо-кваліфікаційну характеристику (ОКХ) і освітньо-професійну програму (ОПП) як складові галузевого стандарту зі спеціальності «Богослов’я (Теологія)». Зазначимо, що на теперішній час МОН України має варіативні частини цих документів, розроблених Українським Католицьким Університетом для потреб власної навчальної програми. До 1 вересня 2006 року робоча група має підготувати пропозиції про доповнення до Класифікатора професій та первинних посад для подальшого працевлаштування випускників програми з богослов’я.
Науково-методичну допомогу робочій групі надаватимуть підрозділи Міністерства освіти і науки України: Департамент вищої освіти, Науково-методичний центр вищої освіти, Науково-методична комісія з філософії.
Інший наказ Міністра освіти і науки торкається богословів-випускників УКУ. Згідно цього наказу має бути започатковано експеримент з навчання наших випускників у Львівському національному університеті ім. І. Франка (ЛНУ) за скороченою програмою. Ця підготовка проходитиме за спеціальностями напряму «Філософія» за рівнем бакалавра за екстернатною формою навчання.
Буде визначено академічну різницю у навчальних планах УКУ та ЛНУ, а також Правила прийому до ЛНУ випускників ФБФ УКУ. Буде створено необхідні умови для самостійного вивчення екстернами навчальних дисциплін, проведення консультацій, складання заліків і екзаменів.
В цій роботі організаційну, консультаційну та методичну допомогу надаватиме Департамент вищої освіти МОН України.
Як бачимо, молитви і зусилля багатьох людей і багатьох років не залишаються марними. Ми стаємо свідками поступового визнання богослов’я в країні, звідки науку Христову було проповідано всім східним слов’янам. Богослов’я вже визнано в Росії і Білорусі. Ми сподіваємося, що незабаром воно займе гідне місце і в Україні.