УКУ
UKENGLISH
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
  • Повернення на кампус
  • Covid-19
  • Студентам
  • Випускникам
  • ВИКЛАДАЧАМ ТА ПРАЦІВНИКАМ
  • медіа
  • Доброчинцям
  • Контакти
  • Головна
  • Новини
  • До четвертої Lviv Data Science Summer School в УКУ долучились…
ПОВЕРНУТИСЬ
  • ПОДІЛИТИСЬ:

До четвертої Lviv Data Science Summer School в УКУ долучились учасники із 17 країн

Середа, 14 Серпня, 2019

З 22 липня до 2 серпня в Українському католицькому університеті проходила четверта літня школа наук про дані. Цьогоріч до заходу долучилися 70 учасників аж із 17 країн світу.

Ініціював і провів школу факультет прикладних наук УКУ. Серед організаторів – керівник магістерської програми «Науки про дані» Олексій Молчановський, менеджерка проектів Аліна Корнійчук та менеджерка магістерської програми Марія Марко. Усі два тижні команді допомагали волонтери-студенти УКУ та інших університетів міста.

Як розповідає пан Олексій, особливість літньої школи полягала в унікальності її тематики; крім того, останні дослідження показують, що в Україні формат літніх програм тільки набирає популярності. Зважаючи на європейський досвід, організатори запропонували програму у форматі 13 міні-курсів, з яких кожен учасник міг обрати до чотирьох та проходити навчання протягом 2-4 днів. Це дозволило глибше занурити студентів у теми, що їх найбільше цікавлять.

Загалом до вибору було запропоновано такі міні-програми, як: Customer Analytics, Natural Language Processing, Machine Teaching, Fairness and interpretability in Machine Learning, Discrete Computation Graphs, Applied Econometrics (Macro and Finance), Machine Learning for time series and sensor data, Deep Learning for Computer Vision, Bayesian Thinking for Applied Machine Learning, Machine learning for financial data structures, Conversational Design, Introduction to Urban Data Science та Security and Privacy of Machine Learning. Наприкінці школи студенти мали фінальні завдання, отримані від викладачів школи та представників зовнішніх компаній. Допомагали учасникам із проектами ментори.

Для участі в школі подали заявки 200 претендентів. У результаті студентами стали представники з Німеччини, Італії, Азербайджану, Канади, Бразилії, Марокко, Нідерландів, Португалії, Туреччини, Словаччини, Білорусі, Китаю, Хорватії, США та Узбекистану. Україну представляли мешканці Львова, Києва, Харкова, Сум та Миколаєва. Крім того, кількість учасниць школи дорівнювала майже третині загальної кількості студентів.

Міжнародний обмін досвідом забезпечили не тільки учасники, а й викладачі. Так, до числа останніх увійшли спеціалісти з аналітики даних, бізнес-аналітики та машинного навчання. Іноземними викладачами школи стали представники таких країн, як Чехія, Швейцарія, Люксембург, США, Німеччина, Великобританія, Австрія, Італія, Франція. Українських викладачів представляли працівники університетів та закордонних компаній.

Щоб долучитись до школи, учасникам необхідно було обґрунтувати мотивацію навчатися в галузі Data Science та Machine Learning, мати базовий досвід у програмуванні й необхідні знання з математики та статистики. Також було враховано попередній досвід в ІТ і знання англійської мови, якою проводились усі заняття. За розповіддю організаторів, попри серйозний відбір, після закінчення кожної школи вдається познайомитись із 3-5 майбутніми студентами нашої магістерської програми.

Під час навчання учасники могли оселитися у Колегіумі УКУ або ж знайти помешкання у місті. Для студентів були передбачені всі навчальні матеріали, кава-брейки та додаткова культурна програма: екскурсії Львовом, квест-кімнати, майстер-класи, – для охочих ближче познайомитись із містом та своїми колегами. Крім того, була можливість позайматися на новому спортивному майданчику університету або долучитися до настільних ігор.

Враженнями від школи поділився її учасник, комп’ютерний науковець Левко Іванчук: «Кілька друзів поширили у Facebook подію школи, яка мене зацікавила. Вразив високий рівень складності навчальної програми та інноваційність запропонованих тем – як на мене, це безпрецедентний рівень для України. Оскільки я навчався у Канаді, було цікаво глянути, що може запропонувати сучасна літня школа УКУ в Україні. Процес відбору був простим і зрозумілим, але дуже приємно, що мене прийняли, незважаючи на те, що вже давно не студент».  

Левко долучився до курсів NLP (Natural Language Processing), Security in Machine Learning, Conversation Design та Deep Learning for Computer Vision. Перші два виявились для нього особливо цікавими – початково реєструвався на школу саме заради них: «Оскільки я розробляю діалог-систему для робота, дуже багато зміг почерпнути для себе саме з цих програм. А самі атмосфера та формат викладання не були новиною – усе дуже нагадувало мої лекції у Канаді. Звичайно, я впевнений, що для студентів з України це зовсім інший досвід. Між УКУ та моїм університетом помітні певні відмінності, але вони більше пов`язані з браком часу, адже викладачам було надано лише 3 дні для викладення величезної кількості матеріалів. Незважаючи на це обмеження, вони впоралися».

Окрім навчання, Левкові вдалось встановити контакти зі студентами, викладачами та організаторами школи, з якими планує продовжувати співпрацю в майбутньому. Особливо приємним виявилось те, що всі студенти мали різний бекґраунд; це дозволило і почерпнути досвід колег, і почуватися частиною групи, що було дуже приємно.

Девід Соммер є студентом Університету прикладних наук у німецькому місті Дармштадт, де вивчає науки про дані. Про літню школу він дізнався з сервісу Go East від DAAD (німецька програма академічного обміну); завдяки цьому сервісу колега Девіда по навчанню вже мав нагоду з’їздити до Росії, тож після пошуку оптимальної можливості хлопець зупинив свій вибір на літній школі з наук про дані УКУ.

«Процес подачі заявки у мене забрав багато часу – потрібно було подаватися до УКУ англійською мовою та до DAAD німецькою. Але найменше зусиль у мене потребувало пояснення мотивації, адже ця літня школа ідеально підходила до моєї спеціальності; я навіть знайшов посилання до тез бакалаврської роботи, яка стосувалася баєсової статистики. Для навчання я обрав курси Introduction to Urban Data Science, Machine Learning for time series and sensor data, Customer Analytics та Bayesian Thinking for Applied Machine Learning. Загалом мені дуже сподобалось, як добре все було продумано, та як використовувались технології для організації часу (програми Slack чи Google Calendar). Мені також до вподоби був гарний кампус та парк, поряд із ним. Щодо міста – насолоджувався різноманіттям барів та ресторанів, де можна знову зустрітись у неформальній атмосфері зі студентами школи», – ділиться спогадами Девід.

Євген Котовський, python-розробник у EVO.company, раніше проходив онлайн-курс з лінійної алгебри від УКУ – відтоді стежить за нашим університетом у соцмережах, звідки і дізнався про школу. Учасник цікавиться Data Science, тож вирішив скористатися можливістю систематизувати знання, перевірити себе під час роботи над проектом, познайомитися з однодумцями. «Я хвилювався, чи пройду відбір, адже знав про великий конкурс, а анкета здавалась мені розрахованою на людей зі значно більшим досвідом; особливо непокоїв пункт “Ваші досягнення в Data Science”. Перед відправленням анкети я інтенсивно проходив онлайн-курси, щоб за необхідності мати можливість підтвердити свої успіхи. Коли не побачив листа у день оголошення результатів, дуже засмутився і звернувся до організаторів по фідбек стосовно моєї заявки. Натомість мені порадили перевірити спам, де я й побачив лист про проходження відбору».

Навчання Євген почав із warm-up week для початківців. Курс із машинного навчання виявився досить простим, але завдяки викладачеві учасник зміг знайти багато цікавого та закріпити попередні знання. Також враження по собі залишив курс зі статистики: за 9 годин викладач поділився інформацією обсягом у семестровий курс, каже слухач. Під час основної частини програми він обрав вивчення Natural Language Processing, Computer Vision, Bayesian Thinking та Discrete Computational Graph. На завершальному етапі вдалося попрацювати над проектом з біоінформатики, під час якого досліджували резистентність бактерій до тих чи інших антибіотиків на основі генетичних даних. Хлопець обрав саме цей проект, адже цікавиться і надихається застосуванням технологій штучного інтелекту у сфері охорони здоров’я. 

«Курси були настільки різноманітні, що будь-хто міг узяти для себе максимум корисного незалежно від цілей, які поставив перед школою. Особисто я розглядав курси як можливість зміцнити розуміння основ Data Science, саме тому я не боявся ставити викладачам запитання. У той же час люди із певним досвідом часто ставили питання щодо проблем, з якими стикаються на практиці. Вражень настільки багато, що спіймав себе на думці, що зі звичайної відпустки повертатися до звичного життєвого ритму було б значно легше! Цьому відчуттю сприяла дуже насичена навчальна програма, коли хотілося встигнути вивчити і зробити якомога більше, нові друзі, з якими не хотілося розлучатися, загальна творча і надихаюча атмосфера УКУ. Якщо намагатися зараз згадувати відчуття під час школи – виникає бажання зробити якомога більше. Це були неймовірно інтенсивні і корисні тижні. Я продовжую тримати контакт із багатьма людьми зі школи – ми всі різні, але неймовірно задоволені проведеним часом!», – підсумовує Євген.

Однак серед складу учасників цьогорічної школи, як уже було згадано, не тільки чоловіки. Так, Анна Вайґенд – студентка з Мюнхену, яка навчається онлайн у німецькому Технічному університеті прикладних наук у Бранденбурзі. Про літню школу в Україні дівчина дізналася з новинної розсилки свого вишу: «Тема програми виявилася для мене дуже цікавою, адже це один із двох напрямків моєї спеціалізації. Я дослідила школи, які пропонують до вивчення цю тему, однак усе одно повернула свою увагу до програми у Львові. Місто та університет мені також сподобалися, тож я швидко подалася та отримала підтвердження участі, чому була дуже рада! Крім того, я відправила заявку на стипендію DAAD, що також стало важливою частиною моєї аплікації на школу».

До вивчення Анна обрала курси Machine Teaching, Machine Learning for financial data structures, Conversational Design та Customer Analytics. У результаті студентка залишилася задоволеною мотивуючою атмосферою УКУ, залученими людьми, організацією літньої школи та самим містом. Зараз дівчина сподівається, що ще вдасться повернутися до України та ближче з нею познайомитися.

Свої враження також має Олексій Молчановський: «Спілкування з учасниками і викладачами залишило після себе дуже позитивні емоції. Усі відзначили високий рівень організації школи, а ми в свою чергу намагалися пильнувати комфорт учасників не тільки в корпусі, а й за межами навчання. Я тішуся, що кожного року проект приваблює все більше іноземців, про нас усе більше дізнаються за кордоном, перш за все – з ЄС. Щороку маємо учасників і з Азії. Завдяки такій можливості люди знайомляться з нашим університетом, зауважують його сучасність – від якісних корпусів до досвідчених викладачів. Напевно такі відгуки є найбільшим нашим здобутком».

За словами організаторів, цьогорічна школа має успішні показники. Однак на цьому зупинятись не планують – наступного літа чекаємо на новий набір учасників програми. Вона традиційно відбуватиметься у другій половині липня та матиме аналогічний формат. Також команда проекту стежитиме за новинками індустрії та зверне увагу на побажання студентів, що були отримані в результаті опитувань.

Текст: Антоніна Чундак

Фото: Богдан Ємець

Mail

Дайджест подій та новин

Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку

Вам буде цікаво

Субота, 23 Січня, 2021
Розмаїтість – наше багатство. Кілька обнадійливих слів до Дня Соборності
П'ятниця, 22 Січня, 2021
Тарас Добко: «Університети можуть допомогти молоді, яка шукає свої дуже...
Четвер, 21 Січня, 2021
Борис Ґудзяк: «Людські стосунки — найбільше мистецтво»
Середа, 20 Січня, 2021
«Матеріальну допомогу на Схід можна передати поштою, але нею не...
Неділя, 17 Січня, 2021
Шептицький очима студентів
ПІДТРИМАТИ УКУ СТАТИ СТУДЕНТОМ
Ми в соцмережах:
Меню
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
Навчання
  • Факультети
  • Бакалаврат
  • Магістратура
  • Аспірантура
  • CMS УКУ
  • Сервіси ІТ
Про УКУ
  • Управління та адміністрація
  • Офіційна інформація
  • УКУ від А до Я
  • Вакансії
  • Контакти
УКУ

Секретаріат УКУ
Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011

Секретаріат УКУ
Тел.: +38 (032) 240-99-40
Ел. пошта: [email protected]

Усі права застережено © 2021 Український Католицький Університет

Зроблено у Qubstudio