Дарунок і благословення Папи
“Княжий” дарунок отримав Український Католицький Університет від Святішого Отця Бенедикта ХVI. Зі свого особистого фонду, з тих дарів, якими Папу вітали з його вісімдесятиліттям місяць тому, 100 тисяч євро він передав на розвиток УКУ.
Нагадаємо, що за кілька тижнів перед тим, 30 березня, коли Бенедикт ХVI приймав вірчі грамоти нового посла України у Ватикані Тетяни Іжевської, він дуже прихильно висловився про місію УКУ і про визнання богослов’я в нашій державі. Тепер своє благословення Святіший Отець підтвердив щедрим даром. “Ми дуже вдячні не лише за фінансову підтримку, яка нам вкрай потрібна, а й за ту велику довіру, що її Папа виявив таким дуже особистим, безпосереднім жестом, – каже ректор УКУ, о. д-р Борис Ґудзяк. – Сподіваємося, що надалі цей університет, заснування якого ще в Римі 1969 року благословив Павло VI, землю якого 2001 року посвятив під час свого візиту в Україну Іван Павло ІІ і який тепер благословить Бенедикт ХVI, буде гідний такої підтримки й довіри і надалі”.
Про щедру пожертву Святішого Отця стало відомо 16 травня, на урочистостях із нагоди другої річниці понтифікату Бенедикта ХVI в Апостольській нунціатурі в Києві. З благословення Апостольського Нунція, Архієпископа Івана Юрковіча, щорічне святкування, яке відбувається як у Ватикані, так і у всіх ватиканських посольствах, в Україні цього року присвятили п’ятиліттю інавгурації Українського Католицького Університету. Можливість познайомитися з університетом отримали представники міжнародного дипломатичного корпусу, академічної громади Києва.
“Такі нагоди є для нас стимулом поширити межі нашого служіння, – продовжує о. Борис Ґудзяк. – Ми хочемо мати якнайкращі стосунки з різними православними закладами. УКУ ніколи не буде великим університетом, але налагоджувати співпрацю з провідними навчальними установами і столиці, й інших міст України вже давно є нашим пріоритетом. Адже місія, яку передбачали для Українського Католицького Університету його засновники Митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Йосиф Сліпий, є католицькою в широкому сенсі слова, тобто соборною, вселенською”.