Рада директорів обговорила планування цьогорічного конгресу «Надія: де вона?», який відбудеться у Братиславі (Словаччина) 28-31 серпня 2019. Веб-сторінка міжнародного конгресу за адресою: www.esctcongress2019.net/. Cвітові експерти з декількох континентів висвітлюватимуть концепцію надії у міждисциплінарній перспективі. Пленарні засідання будуть доповнені секційними засіданнями та робітнями, які забезпечать простір для обмірковування центральної теми надії по відношенню до філософії, політики, педагогіки, соціальної роботи, благодійництва, міжрелігійного діалогу та екуменізму.
«У наші часи ми ставимо надію під сумнів. Розпад економічних систем, держав і суспільств, сімей, дружби, недовіра до політичних структур змушує нас запитати, чи не зникла надія з досвіду сучасного людства», – коментує декан ФБФ, д-н Роман Завійський. Що може означати «надія» у Європі що старіє, де евтаназія стає більш прийнятною перспективою? Якщо у нас є надія лише на теперішнє життя, чи можемо ми все ще мати надію в повному сенсі цього слова після смерті?
Скептицизм щодо плану об’єднати Європу також змушує нас подумати про те, чи є надія на «спільну Європу». Численні конфлікти між представниками різних релігій спонукають нас думати про те, чи можемо ми вірити в спільне існування. Чи є надія в християн, яких переслідують в деяких країнах? Яка надія іммігранта з вірою у краще майбутнє? Чи має молодь віру в Церкву? Чи Церква вірить у молодь? Освіта також тісно пов’язана з надією на краще майбутнє. Представники української філії ЄКТБ також візьмуть участь у роботі конгресу.
Довідка
ESCT (European Society for Catholic Theology) – заснована у 1989 році організація, що об’єднує європейських католицьких богословів – мирян і духовних осіб – які працюють у богословських інститутах, університетах, академіях, семінаріях, церковних та світських навчальних закладах. Асоціація вже має регіональні представництва у дев’ятнадцяти країнах Європи. Метою організації є зміцнення богослов’я як академічної дисципліни, служіння як Церкві, так і суспільству через підтримку своїх членів та активний пошук відповідей на виклики, що постають перед християнською вірою та сучасною європейською культурою.