Декларація осередку Народного об’єднання «Майдан» Українського католицького університету
Проєкт
Декларація осередку Народного об’єднання «Майдан»
Українського католицького університету
- Ми – спадкоємці «Революції на граніті», «помаранчевого», «податкового» та «європейського» Майданів. Разом з усім українським народом ми причастилися їхнім духом і зарядилися їхньою енергією.
- Ми – суспільний рух, що прагне громадянської та духовної обнови, а не партія, що веде боротьбу за здобуття влади. Нам важливо творити належні умови для цивілізованої суспільно-політичної діяльності, на основі якої зможуть постати автентичні партії.
- Ми перебуваємо в опозиції до несправедливості, насильства, корупції та обману. Доки влада вдається до них, ми – в опозиції до влади. Якщо до них вдаються інші партії, громадські організації чи поодинокі діячі – нам з ними не по дорозі.
- Ми стверджуємо: мало міняти владу – треба міняти країну. Запрошуємо до співпраці всіх – навіть тих, хто належить до влади, але розуміє, що так далі жити не можна.
- Ми бачимо: зло панує й навісніє. Причина цього – також у мені і в тобі. Не біймося і перестаньмо явно чи мовчазно коритися злу. З цього й почнеться відродження країни.
- Ми дотримуємось принципу ненасильницького спротиву. Ми не месники й не політичні месії. Ми не «даємо здачі» і не роздаємо обіцянок – ми обстоюємо цінності, а також працюємо задля створення нових «правил гри» та нового «порядку денного» для країни.
- Ми зобов’язуємося обстоювати людську гідність і «не дати сильним погубити людину». Задля цього ми будемо свідчити про силу любові, спілкуватись у правді та служити тим, хто в потребі.
- Ми переконані: в усіх верствах українського суспільства та в усіх регіонах є попит на цивілізовану країну і гідне життя у мирі та справедливості. Подаймо одне одному руки, щоб це здобути.
- Ми не приймаємо фатуму нашої історичної долі: вважаємо, що його можна і треба подолати. Ті обставини, що вважаються нашими немочами, – як-от брак культурної однорідності та регіональні відмінності – можуть стати нашою силою, якщо ми глянемо на них з нової перспективи.
- Ми переживаємо сьогодні важливий етап «Божественної педагогіки». Ми успішно складемо іспит, якщо в душах наших «приготуємо дорогу для Господа» і в молитві звірятимемо з Ним свої дії.
Запропоновано Ініціативною групою зі створення осередку
25 грудня 2013 року