Делегація УКУ взяла участь у Глобальному симпозіумі з суспільно орієнтованого навчання «UNISERVITATE» у Римі
Представники з понад 30 католицьких закладів вищої освіти з 26-ти країн світу та п’яти континентів взяли участь III Глобальному Симпозіумі із суспільно орієнтованого навчання «UNISERVITATE», який відбувся 27 та 28 жовтня у Римі. Серед них – делегація Українського католицького університету: викладачка кафедри пасторального богослов’я Юлія Вінтонів та Софія Минтюк, студентка програми «Комп’ютерні науки».
Організатори заходу – UNISERVITATE та CLAYSS. CLAYSS – латиноамериканська організація, котра сприяє розвитку суспільно орієнтованого навчання (СоН) вже далеко за межами Латинської Америки, розбудувавши за 20 років своєї діяльності мережу на п’яти континентах.
Глобальний проєкт UNISERVITATE та CLAYSS прагне сприяти цілісному становленню особистості студентів католицьких університетів та активно залучати нові покоління до розв’язання проблем сучасності.
Марія Н’євес Тапіа, директорка CLAYSS, пояснює: «Цей третій Глобальний симпозіум дозволив нам поспілкуватися, але, перш за все, поділитися конкретним досвідом, який демонструє нові шляхи навчання та викладання, соціальних досліджень та зв’язків з громадою».
Протягом двох днів інтенсивних тематичних панелей і різноманітних заходів керівники закладів освіти, адміністративні працівники, викладачі та студенти католицьких університетів з усього світу мали можливість обмінятися досвідом, поміркувати та обговорити роль навчальних закладів у розв’язанні проблем свого середовища та суспільства в цілому, а також як цілісно формувати лідерів громадського сектору, відданих своїй громаді.
У рамках Симпозіуму відбувалися конференції, круглі столи з дебатами, тематичні сесії та майстер-класи. Учасники мали можливість долучитися до секційних обговорень за тематикою: гідність і права людини; братерство та співробітництво; технології та інтегральна екологія; мир і громадянство; культура та релігія.

Юлія Вінтонів, викладачка кафедри пасторального богослов’я та Софія Минтюк, студентка програми «Комп’ютерні Науки», презентували суспільно орієнтований проєкт «Я – Інший!», який вони реалізовували у межах Світоглядного ядра. Проєкт дає можливість студентам УКУ долучитись до інтеграційного театру «І сміх, і сльози», який є частиною спільноти Центру підтримки людей з ментальною інвалідністю «Емаус». «Наш проєкт мав на меті не просто служити друзям (людям з ментальною інвалідністю), а служити разом з ними. Театр став простором, де кожен міг проявити свої дари і таланти. Це ми намагались засвідчити під час нашої презентації на симпозіумі», — поділилась Юлія Вінтонів.
«Завдяки симпозіуму та спілкуванню у міжнародній спільноті, яка спеціалізується у темі суспільно орієнтованого навчання, у нас була можливість зрозуміти нагальність та необхідність впроваджувати суспільно орієнтовані проєкти, курси та цілі програми в Україні й університеті. Суспільно орієнтоване навчання – це має бути не питання “якщо”, а питання “коли” і “як”» , — заначає Софія Минтюк, студентка програми «Комп’ютерні Науки».У симпозіумі також взяла участь новопризначена керівниця Центру суспільно орієнтованого навчання Марія Василишин та Ольга Матійчук, керівниця Центру розвитку навчання і викладання УКУ. «Участь у симпозіумі дала нам можливість представити досвід УКУ, який активно реалізує суспільно орієнтоване навчання навіть в умовах воєнного стану. Налагодити контакти з партнерами та, безумовно, відчути їх підтримку нашої діяльності у напрямку інституціалізації суспільно орієнтованого навчання в університеті», — стверджує Марія Василишин.
Відеоогляд події можна переглянути за цим покликанням.