Демократія – це складний процес, який потрібно пережити, – депутат Європарламенту
25-27 листопада у Парижі (Франція) відбувся 86-тий Соціальний тиждень натему «Демократія. Новий концепт». Участь у Соціальному тижні взяли представники Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.
Тема демократії вибрана не випадково, адже відомо, що сучасна Європа постає сьогодні перед багатьма викликами: соціальними, національними, економічними, політичними, а також релігійними. Тому питання демократії – це своєрідний рятівний пункт, який має допомогти вийти з кризових ситуацій та уникнути їх у майбутньому.
На 86-му Соціальному тижні у Франції студенти магістерської програми Інституту екуменічних студій УКУ представили стенд з інформацією про українські християнські демократичні ініціативи, які останніми роками успішно реалізовують в Україні. Також пізнавальною стала зустріч молоді, учасники якої мали добру нагоду познайомитися та поділитися власним розумінням демократії у своїх країнах.
Соціолог, депутат Європейського Парламенту Роберт Рочефорт (Robert Rochefort) у своїй доповіді розповів про тривалість процесу демократизації, його безперервність та ефективність: «Демократія – це не джинси, які можна просто одягнути. Це складний процес, який потрібно пережити», – зазначив європейський політик.
Представник благодійної організації ATD Fourth World Веронік Давіньє розповіла про демократизацію суспільства через виховання культури милостині: «Кожен, хто робить милостиню повинен бути впевненим, що саме його пожертва змінить стан речей. Такий підхід допоможе змінити світ на краще», – переконана доповідачка.
Роздумуючи про демократію з погляду її здобутків, корисності та можливих недоліків, викладач політології Сорбонського університету, дослідник соціології та політології Люїс Блондюа наголосив: «Громадяни мають бути зацікавленими у громадянському житті. Якщо ж ні, то вони перетворюються на «паразитів» суспільства». Провідний політолог вважає, коли суспільство спить, то автоматично підпадає під вплив тиранів. І для того, щоб зробити новий крок на шляху розвитку демократії треба дозволяти людям брати участь в управлінні, довіряти їм, і цілком можливо, що це й дозволить подолати кризу.
Загалом участь у Соціальному тижні у Франції корисний досвід для української делегації. Адже уже четвертий рік поспіль Інститут екуменічних студій УКУ проводить Екуменічний соціальний тиждень у Львові.
Юля Гнатів