Для консолідації Європи необхідно змінити поставу серця та душі, – ректор УКУ
Для консолідації Європи необхідна далекосяжна стратегія, партнерські взаємини, реформи, зміни у законодавстві, але також необхідно змінити поставу серця та душі, про що говорив Іван Павло II. Таку думку висловив ректор Українського католицького університету о. д-р Борис Ґудзяк під час конференції «Європейська думка Івана Павла II», яка відбулася 19 жовтня у Варшаві.

Під час конференції відомі вчені розповіли про внесок Івана Павла II у процес європейської інтеграції та проаналізували політичні наслідки навчання блаженного Кароля Войтили в Європі.
Президент Польщі Броніслав Коморовський наголосив: «Будівництво європейської єдності на духовних цінностях, які її сформували, також стосується процесу політичної інтеграції в рамках Європейського Союзу».
Під час свого виступу о. д-р Борис Ґудзяк зазначив, що стосовно України думка Івана Павла ІІ мала пророче значення. «Папа продемонстрував розуміння і повагу до історії України, особливо її мучеництва, поцілував землю, коли приїхав до нас, постійно говорив українською мовою, звертався до українців як до «шляхетної» нації, утверджуючи їхню гідність, тому його візит мав надзвичайно глибокий вплив», – зазначив ректор.
Гостями конференції були також Ганна Сухоцька, польський посол при Апостольському Престолі, архиєпископ Селестіно Мільоре, апостольський нунцій в Польщі, кардинал Казимир Нич, митрополит Варшави, представники влади та духовенства, науковці та відомі польські журналісти.