Я аплодую Українському католицькому університету за його вражаючий інституційний розвиток за останні десять років — дипломат зі США Вільям Тейлор. Як пройшла перша літня благодійна вечірка УКУ
Цих вихідних у Києві відбулася перша благодійна літня вечірка, за зразком започаткованої в Парижі традиції Dîner en Blanc, що вже охопила 35 країн світу. Одягнені в біле, друзі університету зібралися разом на трипалубному теплоході-ресторані Rosa Victoria, щоби разом насолодитися вишуканою трапезою на Дніпрі та долучитися до розбудови університету.
Метою події було підтримати академічні програми гуманітарного факультету УКУ, і зокрема, унікальну бакалаврську програму Artes Liberales, яка не лише об’єднує три традиційні гуманітарні напрямки: історію, філологію та культурологію, але й дозволяє студентам творити власну траєкторію навчання, користуючись ресурсами всіх напрямків. Завдяки щедрості жертводавців упродовж вечора було зібрано більш ніж півтора мільйони гривень на підтримку факультету.
Друзі університету, одягнені в біле, зібралися в мальовничому місці. Перед початком урочистої програми, вони мали трохи часу — випити вітальний коктейль та поспілкуватися. Святкова вечеря розпочалась із вітальної молитви від отця-ректора Богдана Праха.
Головним промовцем вечора, став тимчасовий уповноважений США в Україні Вільям Тейлор. Ця дипломатична місія для амбасадора — не перша. Саме тому, свою промову він почав зі згадки про власний досвід в Україні 2006–2009 років, який, за словами дипломата, дає йому змогу помічати ті позитивні зміни, які можуть ховатися від очей українців.
Вільям Тейлор: Я аплодую Українському католицькому університету за його вражаючий інституційний розвиток за останні десять років та за його внесок у керівництво України.
“Я мав велику честь бути послом Сполучених Штатів тут, в Україні, з 2006 по 2009 рік, і ще одна велика честь – навіть більша – повернутися. Отже, минуло 10 років з часу мого від’їзду, хоча відтоді я регулярно приїжджав сюди по кілька разів на рік. Але зміни за 10 років визначні. Український католицький університет є лише одним з прикладів цієї еволюції та змін.
Коли я вперше приїхав до України в 2006 році, освітня програма УКУ щойно отримала акредитацію від Міністерства освіти, і університет якраз розпочав свій перший великий проект будівництва на новому кампусі.
З того часу УКУ значно розширив свої академічні програми, додав п’ять сучасних будівель, розвинув міцні міжнародні партнерства та став одним з університетів першого вибору для багатьох найталановитіших випускників середніх шкіл України. Ваші студенти і викладачі допомагають Україні увійти в сім’ю євроатлантичних демократій.”
“Я аплодую Українському католицькому університету за його вражаючий інституційний розвиток за останні десять років та за його внесок у керівництво України.
Викладачі та студенти УКУ показали, чого українці можуть досягти завдяки відданості принципам доброчесності, відповідального правління, міцного партнерства з однодумцями – принципам, підтримувати які повинні прагнути всі українські установи”, — додав Вільям Тейлор.
Після виступу його високоповажності гості вечірки в білому мали нагоду подивитися коротку стрічку про навчання та студентське життя Гуманітарного факультету. Наступну промову виголосила поетка, письменниця та науковиця, викладачка Гуманітарного факультету УКУ Ірина Старовойт.
Ірина Старовойт: «Студенти Artes Liberales готові бути пілотами хаоса»
«Символічно що саме зараз наш кораблик почне відпливати, бо програма Artes Liberales — це глибинна традиція з часів бароко, проте не застигла, а традиція в русі, яка чутлива до змін. Отож, коли ми почнемо рухатися, це буде дуже в стилі Artes Liberales» — розпочала вона промову.
Зараз ми не лише пливемо на теплоході, але й перебуваємо в просторі та часі. Поза теплоходом — триває 2019 рік, час турбулентності у світі та країні. Коли ми збирали перший набір студентів, ми розуміли, що не зможемо сказати їм напевне, ким вони стануть після випуску. Та нам було приємно чути від кількох із них, що лідери мають опановувати хаос. І вони готові бути пілотами хаосу. Ця готовність — важлива і для країни, і для світу.
Випускаючи у 2020 році студентів, ми випускаємо їх у світ трьох криз: екологічної, ядерної та нових технологій. Ці кризи спричинені не гуманітарними науками, але, повірте мені, за пошуком рішень звертаються до гуманітаріїв. Чому? Бо ці науки — людиномірні».
Детальнішу розшифровку промови Ірини Старовойт можна прочитати тут. Після вечері та благодійного аукціону, під час якого організаторам вдалося зібрати понад півтора мільйони гривень, усі гості вечірки могли насолодитися виступом музичного гурту «Антитіла».