Для мене велика честь отримати премію ім. О. Кривенка, – Юлія Мостова в УКУ
У Львові в Українському католицькому університеті 13 травня пройшло восьме щорічне вручення премії ім. Олександра Кривенка «За поступ в журналістиці». Відзнака дісталась Юлії Мостовій, головному редакторові газети «Дзеркало тижня. Україна».
Подія відбулася у рамках ХІV Всеукраїнської наукової конференції «Релігія і влада в Україні: культурна традиція, сучасний досвід та перспективи».
«Мені пропонували багато нагород та присуджували багато премії. Далеко не за всіма я приходила і від багатьох відмовлялася. Але ця премія мені дорога. Для мене є великою честю отримали премію ім. Олександра Кривенка», – зазначила Юлія Мостова в УКУ під час нагородження.
За словами головного редактора «Дзеркала тижня. Україна», ми знову у тому часі, коли треба робити вибір – між легким і правильним. «Особливо журналісти весь час стоять перед цим вибором. Журналіст, котрий вірний професії, повинен сам шукати інформацію, а не задовольнятися лише тою, яку йому спускають згори чи зі стрічок з новин. Справжній журналіст іде на ризик».
На думку Юлії Мостової, робити правильний вибір щодня та можливість не зраджувати дають лише дві речі: «Це самоповага та любов до країни, якої немає, але в яку ми віримо. Журналіст, який залишився вірним професії, відмовляється від спокус отримувати в рази більше, ніж він отримує, цей журналіст не може розраховувати на зворотній зв’язок з пошаною».
Також, на думку цьогорічної лауреатки премії імені Олександра Кривенка, важливо зробити вибір між тим, яким має бути український націоналізм: «Печерним, шароварним, примітивним, і дискредитуючим, чи він має бути конструктивним не з точки зору приниження та підлабузництва перед будь-якою владою, а з точки зору розвитку країни».
Цьогорічний лектор лекції Свободи, конституційний експерт Харківської правозахисної групи Всеволод Речицький під час доповіді в УКУ зазначив: «Я думаю ми не дуже серйозно ставимося до Конституції, ми не розуміємо, для чого існує Конституція, не вміємо нею користуватися, і власне тому маємо такі прикрі результати. Але якщо говорити про проблеми України і Європи – адже Україна є частинкою Європи – то я би сказав, що Україні до певної міри загрожує ця відданість Європі без врахування тієї обставини, що Європа сама по собі дуже відстає від Сполучених Штатів в сенсі захисту свободи слова. Ідея Першої поправки насправді є універсальною, і я стверджую, що фактично конституціоналізм у світі існує лише один. Його можна образно назвати «правовим американізмом», – зазначив Всеволод Речицький в УКУ.
Довідка.
У пам’ять про Олександра Кривенка його друзі щороку на його уродини організовують лекцію Свободи та присуджують премію його імені журналістові – носієві вартостей, що їх плекав О.Кривенко.
Першу лекцію Свободи прочитав Адам Міхнік (2004). 2005-го року лекція була у вигляді прем’єри документального фільму. Наступними лекторами Свободи були Боґуміла Бердиховська (2006), Савік Шустер (2007), о. д-р Борис Ґудзяк (2008), Юрій Андрухович (2009), Антон Олійник (2010).
За попередні роки лауреатами премії «За поступ в журналістиці» були Сергій Рахманін, Володимир Ар`єв, Наталія Дмитрук, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Марцін Войцеховський, Олена Притула та Мустафа Найєм.
Прес-служба УКУ