Доля екуменізму в руках кожного християнина
8 березня до УКУ завітав отець Бертран, монах-бенедиктинець з монастиря Меніль Сен Лю (Франція). Його добре знають наші студенти, які цього року були на стажуванні у Франції, бо саме в цьому монастирі вони гостювали протягом свого перебування там. Зустріч була присвячена проблемам екуменізму. Отець Бертран має особливе бачення проблеми порозуміння між християнами, яка на його думку полягає в особистому старанні і праці задля єдності кожної окремої людини.
“Зустрічі з східними братами зробили мене більше католиком. Я відкрив генія моєї церкви через генія східної церкви. Коли краще знаєш традицію інших, то краще пізнаєш себе. Не треба бути суперниками, а краще милуватися тим, що дав нам Бог. Мені не потрібно робити якісь великі речі для екуменізму, а лише зберегти зв’язок з тими, хто мене оточує, незалежно від того, до якої конфесії вони належать. Слід зрозуміти кожному, якщо ми хочемо творити єдність з Богом, то мусимо творити задля Церкви, задля світу”, – каже отець Бертран.
Він поділився власним досвідом спілкування з монахинями російського православного монастиря в Франції, з яким він плідно співпрацює: “Ми не відразу почали говорити про екуменічні питання, бо час ще не настав, але поступово будувалася довіра, і так ми виросли до того, що змогли, наприклад, організувати зустріч сестер з католицьким єпископом”.
Приклад французького бенедиктинця доводить, що крім складних розмов на високому рівні, успіх екуменізму залежить від кожного християнина, який бажає прийняти іншого без упереджень і штампів і подивитися на нього очима Бога.