Дружина Миколи Руденка взяла участь у заключних «Руденківських читаннях»
Учасницею заключних «Руденківських читань», які відбулися 9 грудня 2010 року в конференц-залі філософсько-богословського факультету УКУ, стала вдова Миколи Руденка – Раїса Опанасівна. «Серце радіє з того, що дев’яностоліття Миколи так гарно відзначили у Львові, – сказала п. Раїса у своєму привітальному слові. У Києві, зокрема коли йдеться про святкування ювілею на державному рівні, про такого роду заходи навіть і не йдеться».
Із словом вдячності до всіх, хто був організатором, а також брав участь у засіданнях «Руденківських читань» звернувся віце-ректор УКУ Мирослав Маринович. Він наголосив, що ціль «Руденківських читань» полягала не лише в тому, щоби вшанувати визначну особу, яка свого часу відійшла від нас, а й у тому, щоб наново розкрити для сучасника багату скарбницю його життя і здобутків.
Мирослав Маринович розповів про головні віхи життя свого друга й учителя. «Це людина, яка пройшла велетенський, неймовірно драматичний шлях від апологета комуністичних ідей, їх прихильника і служителя, до дисидента, політичного в’язня, одного з найбільш послідовних критиків марксистської філософії та економічної теорії», – сказав Мирослав Маринович. На його переконання, в Миколі Руденкові ми маємо особу, яка близька до образу старозавітного пророка. Адже в тому, які радикальні зміни в дуже короткий період часу відбулися з його світоглядом, наскільки одержимим він був в особистому слідуванні і проповідуванні Істини, ключову роль відіграв момент Богопросвітлення, яке Руденко пережив 12 серпня 1967 р.
Академік Ігор Рафаїлович Юхновський поділився своїми міркуваннями щодо причин економічного занепаду Радянського Союзу, що їх він, як і Микола Руденко, висловлював на початку 70-х. На переконання Академіка, від репресій його врятувало тільки те, що він свої думки висловлював у суто науковій термінології, на відміну від Миколи Руденка, який «говорив насамперед як поет».
Заступник голови Дніпропетровської обласної ради Іван Іванович Лазаренко розповів про конкретні кроки в реорганізації сільського господарства області, які відповідають економічній теорії Миколи Руденка. Окрасою вечора став виступ студентів кафедри театрознавства й акторського мистецтва Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Відділ інформації і зовнішніх зв’язків УКУ